Aktualności | 2010-08-16
Cyfrowe Duplo

Cyfrowe Duplo

„Druk cyfrowy jest techniką umożliwiającą realizowanie produkcji w bardzo krótkim czasie. Źle się dzieje, jeżeli cały proces w drukarni cyfrowej opóźnia obróbka introligatorska. Dlatego musiałem pomyśleć o rozwiązaniu, które na tyle usprawniłoby proces produkcyjny w moim zakładzie, aby skrócić czas potrzebny do produkcji do minimum, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wyrobu końcowego. Systemem, który to umożliwia okazał się system Duplo” – mówi właściciel drukarni.

Systemy Duplo składają się z modułowych komponentów, które pozwalają na rozbudowę zestawu o kolejne funkcjonalne elementy wraz ze wzrostem potrzeb drukarni i jej rozwojem. Jest to szczególnie istotne dla firmy, która startuje i w planach ma rozwój w najbliższym czasie.

Zainstalowany system Duplo 2000 służy do produkcji broszur z wydajnością do 2000 egz/h. Składa się z dziesięciopółkowej wieży zbierającej (DC-10/60Pro), mostu łączącego i agregatu szyjąco-złamującego (DBM-120), w pamięci którego można zapisać kilka często używanych zadań, co ułatwia przełączanie między poszczególnymi pracami.

Oklejarka Duplo DPB-500 stanowi prosty w użytkowaniu, jednozaciskowy system zapewniający – jak podaje producent - trwałe oprawianie i wysokiej jakości rezultaty. Tworzy on eleganckie, profesjonalnie wyglądające publikacje - książki, katalogi, instrukcje obsługi oraz periodyki. Oklejarka może obsługiwać zarówno wydruki offsetowe, jak i cyfrowe.

(Na podstawie informacji prasowej)