Aktualności | 2019-07-26
Fast Textile w Ptak Warsaw Expo

Fast Textile w Ptak Warsaw Expo

Targi powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na wydarzenia poświęcone tej tematyce
i szybko stały się najważniejszym przedsięwzięciem tego typu w Europie Centralnej. Udział w Targach to idealna okazja, aby poznać trendy na sezon wiosna/lato 2020 oraz najnowsze technologie wykorzystywane w przemyśle tekstylnym. Bogata oferta Targów wzbudza ogromne zainteresowanie, szczególnie ze względu na rekordową ilość bezpośrednich producentów. Oznacza to unikalną możliwość, aby zamówić bądź kupić wszystko, czego potrzeba do produkcji odzieży!

#WartośćSzycia na Fast Textile 2019

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile we współpracy z Sewing.Bloggers.Poland i Pracownią Janka Leśniaka podczas kolejnej edycji odbywającej się w dniach 20-22 listopada 2019 przygotowali interaktywną przestrzeń dla odwiedzających, fanów i amatorów szycia. W strefie o wielkości ponad 1000m2 odbywać się będą warsztaty, spotkania, panele dyskusyjne, a przestrzeń będzie otoczona powierzchniami promocyjnymi firm, które biorą udział w wydarzeniu. To będzie prawdziwe święto dla szyciomaniaków!

Na uczestników wydarzenia czekać będą:

Fashion & Design Festival 2019

To wydarzenie skupiające wiele oryginalnych inspiracji dotyczących mody, konstrukcji, szycia
i projektowania. Młodzi projektanci, designerzy, przedstawiciele Wystawców, hobbyści szycia, goście zagraniczni, a także start-upu mogą zaprezentować swoje największe osiągnięcia, ofertę i pokazać, że polskie projektowanie jest równie atrakcyjne jak zagraniczne. Elementem wydarzenia będzie Scena Otwarta dla szkół i przedstawicieli kursów szycia i konstrukcji z całej Polski. Odpowiemy na pytanie - Gdzie w twojej okolicy możesz nauczyć się szyć i projektować?

Szyjemy torebkę idealną - warsztaty z Jankiem Leśniakiem

Z okazji premiery swojej najnowszej książki Janek Leśniak poprowadzi warsztaty szycia obiektu kobiecego pożądania Torebki Idealnej.

Proste Ściegi - Spotkanie autorskie z Jankiem Leśniakiem

W środę 20 listopada Odwiedzający będą mieli szansę wziąć udział w spotkaniu z autorem książek "O Szyciu, prosto kreatywnie i modnie" oraz "Jak szyć spódnice i sukienki". Janek, jak zawsze z humorem i dystansem, opowie o kulisach prac nad najnowszą książką, o tym skąd bierze pomysły i energię do realizacji kolejnych projektów i dlaczego uważa, że wieczór przy maszynie do szycia może być lepszy niż wizyta u psychologa. Uwaga ostrzegamy! Możecie złapać bakcyla szycia.

Rysowanie igłą, czyli pikowanie z wolnej ręki z Anną Sławińską

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować „kanapkę” do pikowania, nauczą się prostych wzorów, które upiększą patchwork, a w końcu uszyją swój portret albo stylizowaną łąkę. Zajęcia poprowadzi Anna Sławińska - szyje patchworki już ponad 35 lat. Miała osiem wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała też udział w kilku zbiorowych wystawach patchworkowych krajowych i zagranicznych.

Panel Rozmowy przy maszynie #WartośćSzycia

W czwartek będziemy rozmawiać o sprawach, które każdy szycioholik zna z własnego doświadczenia. Pełny harmonogram poniżej oraz w wydarzeniu na Facebooku.

ABC Konstrukcji dzianiny z Ewą Bujak

Warsztaty konstrukcji i modelowania lekkich form odzieżowych typu T-shirt, sukienka z rękawem, raglan, kimono. Każda/y uczestnik opracuje siatkę konstrukcyjną wraz z modelowaniem na siebie zgodnie z wymiarami antropometrycznymi.

Podstawą warsztatów będzie autorska konstrukcja opracowana przez dr Ewę Bujak

Kamila Słoninka Praca stylisty - praca marzeń?

Kamila Słoninka w swojej pracy często spotyka się z zachwytem jak fajnie jest pracować jako stylistka. Przecież to tylko ubieranie ludzi w ubrania i znajomość trendów! Niejednokrotnie jest to o wiele bardziej złożony temat, jednak na czym dokładnie polega taka praca, jaki jest podstawowy zakres wiedzy potrzebny by zacząć? Na te pytania i inne Kamila odpowie na warsztatach odbywających się podczas Targów Fast Textile.

Warsztaty szycia lnianych worków z Elą Wasiluk

Idziesz na zakupy do piekarni? Zabierz ze sobą swój worek!

Len, jako przewiewny i naturalny materiał, idealnie nadaje się do przechowywania pieczywa. Nawet przez kilka dni utrzyma nasze pieczywo świeże, pełne smaku i zapobiegnie powstawaniu pleśni.

Lniany worek posiada także walory estetyczne, gdyż pięknie prezentuje się w każdej kuchni. Dodatkowo, uszycie takiego worka to świetny sposób na redukcję zużycia foliowych torebek. Worek jest prosty do zrobienia i poradzi sobie nawet osoba początkująca. Każdy uczestnik warsztatów, będzie miał możliwość spersonalizowania swojego worka grafiką wyciętą na ploterze.

Drugie życie jeansów – szyjemy nerki z Joanką-z!

Chcesz uszyć nerkę albo mądrze wykorzystać nieużywane/za małe/podziurawione jeansy? Najlepiej, jeśli chcesz obie rzeczy naraz, bo Joanka-z będzie czekać na Ciebie z otwartymi ramionami! Zabierz pod pachę jeansy i przyjdź spotkać się z nami przy maszynie. Podczas warsztatów uszyjemy nerki – saszetki, dając drugie życie kurzącym się portkom! Joanka-z jako wielbicielka recyklingu i kreatywnego wyciskania możliwości z nieużywanych rzeczy zachęca, by oprócz jeansów przynieść kawałek tkaniny na podszewkę (np. stara koszula, obrus, poszewka), a jeśli też masz to nawet gotowy, nieużywany pasek! Wyżyjmy się kreatywnie tworząc nową torebkę w duchu #upcyklingu i #zerowate.

W Kręgu Szycioholików

Wiele osób interesujących się szyciem spotyka się tylko w sieci, chcemy to zmienić! Do tej pory z inicjatywy Sewing.Bloggers.Poland odbyły się trzy kameralne Spotkania w Kręgu Szycioholików, podczas których zrodziła się inicjatywa #WartośćSzycia. Dzięki współpracy z Fast Textile udało nam się otworzyć Krąg Szycioholików dla wszystkich fanów i amatorów szycia. Ostatniego dnia targów zapraszamy na wielkie spotkanie środowiska szyjącego. Dołącz do nas, poznaj innych pasjonatów krawiectwa, pogadajmy na żywo o tym co nas łączy. Zabawa będzie przednia!

Zapraszamy w 2019 roku

Po pięciu edycjach trwania Targów nie ma wątpliwości, że to najważniejsza impreza targowa w branży tekstylnej w Europie Centralnej. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w VI edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile, która odbędzie się w 20-22 listopada 2019 w Ptak Warsaw Expo!

HARMONOGRAM #WARTOŚĆSZYCIA

ŚRODA 20.11.2019 9:00 – 17:00

SALA 1 - MASZYNY

11:00 – 14:00 Warsztaty Torebka Idealna Janek Leśniak https://www.facebook.com/events/658764584548314/

14:00 – 17:00 Drugie życie jeansów – szyjemy nerki! https://www.facebook.com/events/369139733955109/


SALA 3 – PANELE

9:-17:00 Fashion & Design Festival 2019 https://www.facebook.com/events/1970910536552142/

Zaproszenie przedstawicieli kursów i szkół z różnych miejsc w Polsce i nagranie filmu "gdzie w twojej okolicy możesz nauczyć się szyć" - krótkie rozmowy z każdym z przedstawicieli.

STREFA SEWING.BLOGGERS.POLAND

14:30 – 15:00 spotkanie autorskie z Jankiem Leśniakiem - premiera jego nowej książki https://www.facebook.com/events/897745180570285/

CZWARTEK 21.11.2019 9:00 – 17:00

SALA 1 - MASZYNY

10:00 – 14:00 Rysowanie igłą, czyli pikowanie z wolnej ręki z Anną Sławińską

https://www.facebook.com/events/626556481153171/

14:00 – 17:00 Warsztaty szycia lnianych worków z Elą Wasiluk

https://www.facebook.com/events/1225404484297341/

SALA 2 - DESIGN

10:00 14:00 ABC Konstrukcji dzianiny z Ewą Bujak

https://www.facebook.com/events/365122551022325/

SALA 3 – PANEL ROZMOWY PRZY MASZYNIE #WARTOŚĆSZYCIA

11:00 - 12:00 Pracownia Jan Lesniak i Ela Wasiluk z me2u.pl - Wizerunek krawcowej i krawca. Podczas rozmowy chcą obalić stereotypowy wizerunek osób zajmujących się szyciem, który na co dzień starają się zmieniać w swoich mediach społecznościowych.

12:00 - 13:00 Joanka-z i Iwona Gajo z Konstrukcja i szycie- Naprute przy maszynie - o wpadkach, pomyłkach i nauczkach. Który szyjący nie pokłuł palców, nie pociął tego, co nie trzeba, nie napruł się przy maszynie? Jest ktoś taki? Nie wierzymy! Pogadajmy z Iwoną Gajo i Joanką z. o wpadkach krawieckich, które trafiają się każdemu szycioholikowi, niezależnie od doświadczenia!

PIĄTEK 20.11.2019 9:00 – 16:00

SALA 1 - MASZYNY

10:30 – 14:00 Konkurs #SewingFashionMeeting - zaprojektuj i uszyj interpretację spódnicy z koła


SALA 3 – PANELE


11:00 – 13:00 Kamila Słoninka Praca stylisty - praca marzeń?

https://www.facebook.com/events/304613060481528/

14:00 Rozstrzygnięcie konkursu #SewingFashionMeeting

14:30 – 15:30 Panel dyskusyjny o akcji wartość szycia i wspólne ustalenie jej dalszych losów

15:30 Krawieckie kalambury

STREFA SEWING.BLOGGERS.POLAND

09:30 Przywitanie szycioholików

16:30 Afterparty

Więcej szczegółów na stronie , Facebooku, Instagramie i Youtube. Zarejestruj się już dziś na fasttextile.com i weź udział w największych targach tekstylnych w Europie!