Aktualności | 2012-05-14
18-19 maja br. - Dni SGGW

18-19 maja br. - Dni SGGW

Jak zwykle atrakcji będzie mnóstwo. Studenci oraz każdy z wydziałów przygotowali coś specjalnego. Wyjątkowe atrakcje zaprezentuje Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, który jest patronem tegorocznych Dni SGGW. Na stoisku i w laboratoriach tego wydziału będzie można między innymi dokonać pomiaru stężenia glukozy i cholesterolu we krwi, pomiaru składu ciała metodą bioimpedancji (BMI), wziąć udział w testach wysiłkowych, obejrzeć pokaz kuchni molekularnej, uzyskać porady na temat prawidłowego odżywiania oraz diet, wziąć udział w analizach sensorycznych żywności – zabawy ze smakiem, zapachem, dźwiękiem i kolorem. Wydział przygotował także bardzo interesujące wykłady, np. na temat jakości żywności ekologicznej, wpływu odżywiania na nastrój oraz wyjawi całą prawdę o reklamie żywności.

Podczas festynu będzie można kupić zioła i rośliny ozdobne, obejrzeć pokaz przygotowany przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu pt. ile energii drzemie w roślinach, będzie można dowiedzieć się jak dbać o rośliny i zwierzęta domowe, również te egzotyczne. Wydział Leśny SGGW wraz z kilkoma nadleśnictwami i współpracującymi z wydziałem instytucjami, przygotował niespodziankę dla mieszkańców Warszawy pod tajemniczą nazwą „Leśnicy dla stolicy”.

Podczas tegorocznej majówki z uczelnią, można oglądać Park Wodny przy Centrum Wodnym SGGW. Będzie to możliwe w zorganizowanych grupach. Zapisać można się na stoisku Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Uczniowie szkół średnich mogą zwiedzać inne uczelniane laboratoria i sale wykładowe. Będzie można wybrać się np. na wycieczkę do Kliniki Koni, stajni, ujeżdżalni oraz Kliniki Małych Zwierząt - zapisy na stoisku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Natomiast swoją ofertę wypoczynku w górach skierowaną nie tylko do studentów i pracowników uczelni, ale także do mieszkańców Warszawy zaprezentuje Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Kirach k. Zakopanego.

Wszystkie wydziały SGGW zaprezentują swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci będą mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. Młodzież, otrzyma pełną informację o kierunkach studiów i wydziałach, a także o kursach organizowanych przez uczelniany KURSAR (www.kursar.pl). W trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po indeks”, w którym biorą udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy konkursu napiszą test z wybranego przedmiotu (biologia, chemia, matematyka, geografia, historia, fizyka). Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Na terenie uczelnianego kampusu, na kilku stoiskach swoje produkty zaprezentują zakłady przemysłu spożywczego.

Więcej informacji na temat organizowanych atrakcji i szczegółowy program Dni SGGW można znaleźć na stronie internetowej www.sggw.pl w zakładce Dni SGGW. Majówka w SGGW odbędzie się w piątek i sobotę (18 i 19 maja) w godz. 10.00-16.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.

Patronem tegorocznych Dni SGGW jest Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji.