Aktualności | 2012-03-27
Z Łodzi do Lizbony

Z Łodzi do Lizbony

W ten sposób Piotr Drzał dołączył do grona polskich projektantów, którzy od czasu powstania w 2009 roku polskiej edycji Fashion Week, coraz częściej pojawiają się na europejskich wybiegach w Düsseldorfie, Berlinie, Lwowie, Moskwie, Vancouver, Wiedniu, Londynie i wielu innych. Piotr Drzał pokazał swoją najnowszą kolekcję „Go, now, here” na sezon jesień-zima 2012/2013.

„Zaprezentowałem 25 sylwetek z całej kolekcji co było dla mnie wielkim wyzwaniem, gdyż odszyłem ją w dwa tygodnie”- wspomina projektant. „Kolekcja inspirowana jest zdjęciami starego amerykańskiego footballu, charakteryzuje ją matematyczna geometria przełamywana miękkimi liniami ramion, tkanin i dodatków”.

Pokaz został przyjęty bardzo entuzjastycznie. W kuluarach chwalono formę i konstrukcję kolekcji. Zaskoczeniem było to, że kolekcja może powstać w tak krótkim czasie, a styl Drzała porównywano z paryskimi projektantami. „Jeszcze czuję emocje związane z moim pierwszym zagranicznym pokazem. Atmosfera Lizbony głęboko zapada w pamięci. Obecnie wracam do pracy nad kolekcją, bo w Łodzi chcę pokazać ponad 30 sylwetek” – mówił Piotr Drzał.

Cała kolekcja Piotra Drzała zostanie zaprezentowana w kwietniu w Łodzi podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland.

(tekst i zdjęcie na podstawie: FW/FWP)