Aktualności | 2012-02-15
MEW S.A. ma nową inwestycję

MEW S.A. ma nową  inwestycję

-Potencjał rozwojowy inwestycji w porównaniu z nakładami finansowymi poniesionymi na ten cel jest czynnikiem decydującym o rentowności naszego przedsięwzięcia. Warto zaznaczyć, że w świetle projektu nowej ustawy o OZE starym elektrowniom wodnym po modernizacji przywracane jest wsparcie w postaci świadectw pochodzenia. Stwarza to szanse na pozyskiwanie nowych inwestycji po relatywnie niższych kosztach – komentuje Marcin Markiewicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej MEW S.A.

Przypomnijmy, że 18 października br. MEW S.A. podpisała list intencyjny z Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej i Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Niepołomickiej w sprawie budowy stopnia wodnego na rzece Wiśle. Warto podkreślić, że elektrownia wodna, która powstanie w Niepołomicach jest jedną z dwóch inwestycji MEW S.A. na terenie województwa małopolskiego. Każdy z realizowanych projektów szacowany jest na ok. 60 mln zł, zaś łączna moc elektrowni osiągnie poziom 6 MW (3 MW każda).

MEW S.A. posiada dwie działające elektrownie wodne: w Tarnogórze (0,2 MW) oraz w Cieszynie (0,56 MW). Oprócz nowego przedsięwzięcia, porfolio inwestycji spółki tworzy sześć projektów, w tym: 0,25 MW w województwie podkarpackim, 0,25 MW w podlaskim, 6 MW w małopolskim, 0,15 MW w lubelskim, 0,12 MW na terenie Wielkopolski, 2 MW na Dolnym Śląsku.