Aktualności | 2012-02-06
Pierwsze biuro Best Western w Polsce

Pierwsze biuro Best Western w Polsce

Wraz z początkiem lutego br. największa sieć hoteli na świecie otworzyła swoje pierwsze biuro w Polsce. Zlokalizowane w Skylight Building, w samym sercu stolicy, będzie oficjalną  siedzibą Regionalnego Dyrektora Sprzedaży Best Western na Polskę. 

1 lutego w centrum Warszawy, przy ulicy Złotej 59, tuż obok galerii handlowej Złote Tarasy, otwarto pierwsze biuro Best Western w Polsce. Na terenie kraju sieć posiada obecnie 11 hoteli, a do końca 2012 roku chce otworzyć  9 kolejnych.

W zeszłym roku niemal podwoiliśmy liczbę obiektów działających pod marką  Best Western. W tym roku również  planujemy intensywną rozbudowę  naszego portfolio – mówi Gheorghe Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę. W ramach tak dynamicznego rozwoju uznaliśmy, że otwarcie przedstawicielstwa w Polsce jest naturalną koleją rzeczy – dodaje.

Nowe biuro pozwoli znacznie usprawnić zarządzanie oraz kontrolę jakości obiektów Best Western na terenie Polski. Ułatwi także kontakt z obecnymi oraz potencjalnymi partnerami biznesowymi. Best Western stale prowadzi rozmowy z nowymi hotelami. Najbardziej obiecującymi kandydatami są obiekty posiadające rokujący na przyszłość biznesplan  
i odpowiednią lokalizację oraz wykazujące zainteresowanie współpracą w ramach międzynarodowej sieci hotelowej.

Budowanie trwałych relacji to niezwykle ważna rzecz w naszym sektorze. Dzięki nowemu przedstawicielstwu będziemy mieli okazję  być bliżej naszych partnerów i lepiej odpowiadać  na ich potrzeby – podsumowuje Gheorghe Cristescu.

Nowo otwarte biuro będzie koordynowało działanie wszystkich obiektów należących do sieci na terenie Polski. Te znajdujące się w dotychczasowym portfolio są zlokalizowane między innymi w Krakowie, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. Łączna liczba pokoi we wszystkich hotelach Best Western w Polsce wynosi 1225.

O sieci Best Western

Best Western to największa sieć hoteli na świecie, założona w 1946 roku. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią  własność prywatnych inwestorów. To, co łączy obiekty działające w sieci to jakość i standard obsługi klientów oraz programy sprzedażowo - marketingowe. Hotele mają możliwość przyłączenia się  do jednej z trzech marek: Best Western, Best Western Premier oraz Best Western Plus – w zależności od poziomu świadczonych usług.

BW Hotels Osuuskunta, określany też jako Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland jest siedzibą biura reprezentującego sieć Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich oraz w Polsce. Obecnie funkcjonuje 18 hoteli Best Western w Finlandii, 3 na Litwie, 1 na Łotwie oraz 11 w Polsce. Do sieci Best Western należy ponad  
4000 hoteli w 90 krajach na całym świecie, przyjmujących łącznie przeszło 400 000 gości każdego dnia.

Kontakt dla prasy:

Olga Chełchowska, Ciszewski MSL, tel. +48 22 488 41 57, +48 662 110 591,

e-mail: ochelchowska@publicrelations.pl 

Marek Maślanka, Ciszewski MSL, tel. +48 512 399 084

e-mail: mmaslanka@publicrelations.pl