Aktualności | 2012-01-26
Princes inwestuje w nowe włoskie przedsięwzięcie

Princes inwestuje w nowe włoskie przedsięwzięcie

Princes staje się większościowym właścicielem (51%) firmy PIA, która przejmie od spółki ARIA fabrykę przetwórstwa o powierzchni 120 tys. m2 zlokalizowaną w Foggii (Włochy). Fabryka, działająca od 2009 r., jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych tego typu obiektów w Europie i wytwarza produkty na bazie pomidorów oraz inne włoskie produkty spożywcze. Finalizacja transakcji podlega pewnym warunkom, w tym pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej.

Nowa spółka według prognoz ma osiągać roczną sprzedaż na poziomie ponad 200 mln euro i będzie zatrudniać do 1200 osób (w szczycie sezonu), przetwarzając w regionie 400 tys. ton świeżych pomidorów rocznie. Inwestycja znacząco zwiększa międzynarodową skalę działalności firmy Princes i przynosi jej dostęp do nowych klientów i rynków. Sprzyja także dalszemu rozwojowi marki Napolina dzięki bardziej bezpośrednim relacjom firmy Princes z dostawcamiwe Włoszech.

Najnowszą inwestycję poprzedziło przejęcie przez Princes w lipcu ubiegłego roku dwóch dużych zakładów puszkowania żywności w Long Sutton i Wisbech w Anglii Wschodniej (Wielka Brytania). Przejęcie tych dwóch firm oraz utworzenie spółki PIA ma zwiększyć roczne przychody grupy do ponad 2 mld funtów.

Transfer aktywów spółki ARIA do nowej spółki PIA ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższych kilku miesięcy po otrzymaniu zgody regulatora.

Źródło: Edelman Polska, Warszawa, dn. 25 stycznia 2012r.