Aktualności | 2012-01-25
Bronisze na sprzedaż

Bronisze na sprzedaż

Ale tak dobry wynik finansowy automatycznie przełożył się na wartość spółki. Firma consultingowa wyceniła jedną akcję na 2536 złotych. Do sprzedaży jest ich 71 tys.. Tymczasem obecni akcjonariusze rynku, którzy jako jedyni mogą je kupić w pierwszej turze tłumaczą, że dla nich cena jest nie do zaakceptowania.

W pierwszej turze przez 60 dni zapisywać się na akcje mogą obecni akcjonariusze rynku. Jeżeli nie zgłoszą się po wszystkie akcje, w następnej kolejności oferta zostanie skierowana do współpracujących z Broniszami rolników, grup producenckich, a także pracowników rynku. – Jeżeli w tym momencie wszystkie akcji skarbu państwa nie będą sprzedane zgodnie ze statutem spółki i przepisami prospektu minister skarbu państwa będzie mógł sprzedać na zewnątrz pozostałe akcje spółki – tłumaczy Mirosław Mazuruk, prezes hurtowni w Broniszach.

Całość należności za akcje trzeba będzie zapłacić jednorazową wpłatą. Rynek hurtowy w Broniszach wraz z czterema bankami przygotował specjalną linię kredytową dla potencjalnych inwestorów.

(TVP AgroInfo,Witold Katner)