Aktualności | 2012-01-24
Sukces Castoramy w północno-wschodniej Polsce

Sukces Castoramy w północno-wschodniej Polsce

Nowa Castorama w Ełku jest już 57. sklepem tej sieci w kraju. Jego otwarcie okazało się ważnym wydarzeniem dla mieszkańców Ełku i okolic. Od momentu rozpoczęcia działalności sklepu do końca października, zakupy w nim zrobiło ok. 25 tysięcy osób. Obecnie zainteresowanie Castoramą w Ełku utrzymuje się na wysokim poziomie. Obiekt ten odwiedza ok. 60 tys. osób miesięcznie. Jednym z atutów sklepu – co zgodnie przyznają Klienci – są bardzo wygodne, długie godziny otwarcia, pozwalające na spokojne zakupy. Idąc naprzeciw oczekiwaniom sklep w niedzielę jest otwarty już od godziny 8 rano. Zmiana ta pierwotnie planowana na luty przyszłego roku, została jednak wprowadzona już w grudniu.

- Z naszych obserwacji wynika, że największą część osób odwiedzających nasz sklep stanowią klienci indywidualni kupujący asortyment budowlano-dekoracyjny do swoich domów, mieszkań czy ogrodów. Po otwarciu ich największym zainteresowaniem cieszyły się produkty z naszej gazetki produktowej, dystrybuowanej tuż przed rozpoczęciem działalności sklepu - np. wełna ekorolka, WC kompakt, panel laminowany, przęsło oraz kwiaty. Sklep przyciąga również wielu klientów spoza Ełku. Te osoby zwykle wykorzystują swoja wizytę i robią większe zakupy niż Ełczanie, dla których jest on „na wyciagnięcie ręki”.- mówi Rafał Truniarz – Jurek, Dyrektor Sklepu Castorama w Ełku.

Kolejne tygodnie działalności sklepu pokazują, że coraz większym zainteresowaniem klientów cieszy się dział budowlany. W listopadzie udział asortymentu oferowanego w tej części sklepu w całej sprzedaży osiągnął poziom 23%. Kolejnymi działami pod kątem popularności są Remontujesz i Urządzasz - ok. 20% sprzedaży każda. Obecnie najmniejszym zainteresowaniem m.in. ze względu na sezon zimowy cieszy się oferta działu ogród – poniżej 10% miesięcznej sprzedaży.

- Klienci coraz chętnie korzystają z oferowanych przez nasz sklep usług dodatkowych. Popularny jest już transport towarów oraz „chętnie pomogę”, czyli pomoc w załadunku. Zachęcamy klientów również do skorzystania z możliwości przycinania drewna, ostrzenia noży kuchennych, dorabiania kluczy czy porad architekta, czyli usług których klienci często nie spodziewają się w naszym sklepie. Rozpoczynając działalność w tym mieście wprowadziliśmy wiele nowych standardów. Mieszkańcy Ełku dotychczas nie przywykli do możliwości zwrotu towaru lub jego reklamacji. Szybkość działania, proste procedury oraz profesjonalny zespół to – zdaniem Klientów – nowa jakość, która jest siłą naszej marki. – mówi Rafał Truniarz – Jurek, Dyrektor Sklepu Castorama w Ełku.

Castorama w Ełku znajduje się przy ulicy Ciepłej 2, w południowo-wschodniej części Ełku. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok 6800 m2, z czego 5500 m2 zajmuje hala sprzedaży. Na klientów czeka również parking z niespełna 300 miejscami postojowymi. Sklep jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, tzn. nie ma podjazdów, krawężników, schodów, udostępniamy przystosowaną toaletę oraz specjalistyczne wózki i koszyki.