Aktualności | 2012-01-04
Norwegian Seafood Export Council zmienia nazwę na Norwegian Seafood Council

Norwegian Seafood Export Council zmienia nazwę  na Norwegian Seafood Council

Zmiana nazwy to efekt prowadzonych przez Radę działań, zdecydowanie wykraczających tylko poza kwestie dotyczące eksportu ryb i owoców morza z Norwegii. Nowa nazwa podkreśla rolę Norweskiej Rady ds. Ryb i Owoców Morza jako czołowego marketera dla całego norweskiego przemysłu rybnego.

„Zmiana nazwy była niezbędna, aby lepiej odzwierciedlić obszar naszej pracy na rzecz całego przemysłu rybnego zarówno na rynku norweskim, jak i na rynkach międzynarodowych” – tłumaczy Terje E. Martinussen, CEO Norwegian Seafood Council.

Obszar działalności oraz cele Rady pozostają bez zmian – do statutowych działań NSEC należą: wydawanie licencji dla eksporterów, udostępnianie wszelkich niezbędnych informacji dla przemysłu oraz przygotowanie kampanii marketingowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. W zakresie kompetencji Rady leży również budowanie i utrzymanie pozytywnego wizerunku norweskich ryb i owoców morza poprzez prowadzenie proaktywnej polityki informacyjnej oraz tworzenie odpowiednich programów.

Norweska Rada ds. Eksportu Produktów Rybnych - NSEC jest organizacją powołaną w 1991 roku przez Parlament Norweski i Norweskie Ministerstwo ds. Rybołówstwa w celu zwiększania świadomości konsumentów dotyczącej norweskich ryb i owoców morza, zarówno w Norwegii, jak i na świecie. Rada działa jako ciało doradcze ministerstwa i finansowana jest przez norweski przemysł ze środków pochodzących z podatku eksportowego.

NSEC prowadzi działania na rynkach kilkunastu państw. Główna siedziba oraz biura administracyjne znajdują się w Tromsø, w Norwegii. Rada posiada również oddziały regionalne m.in. w: Niemczech (Hamburg), Francji (Paryż), Włoszech (Mediolan), Hiszpanii (Madryt), Rosji (Moskwa), Brazylii (Rio de Janeiro), Japonii (Tokio), Singapurze i Chinach (Pekin).

W Polsce NSEC prowadzi działania marketingowe od 1997 roku, stawiając sobie za cel zwiększanie świadomości Polaków na temat walorów zdrowotnych norweskich ryb i korzyści wynikających z ich konsumpcji.

Znak NORGE:

Znak NORGE nie jest znakiem producenta ani marką. NORGE to po norwesku… po prostu Norwegia. Zatem znak NORGE oznacza kraj pochodzenia łososia - czyste, zimne, głębokie wody Norwegii. Można go znaleźć na gotowych produktach oraz stoiskach ze świeżymi rybami w sklepach na całym świecie. To wizytówka wielu lat doświadczeń w rybołówstwie oraz gwarancja najwyższej jakości i niezwykłego smaku ryb i owoców morza z Norwegii.