Aktualności | 2011-11-22
Era węgla będzie trwać

Era węgla będzie trwać

Nie unikano też tematów giełdowych oraz fuzji i przejęć. Wiceprezes Węglokoksu Bogusław Oleksy powiedział, że nie jest przesądzone, iż spółka wejdzie na giełdę w 2012 r., bo będzie to zależało od sytuacji rynkowej. O tym, jak postrzegana jest spółka giełdowa przez inwestorów i czemu łatwiej jej pozyskać inwestorów, mówił prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Jarosław Zagórowski.
Katowicki Holding Węglowy nie wyklucza debiutu na GPW, ale nie wcześniej niż w 2013 roku. - Teraz holding musi ustabilizować wydobycie na takim poziomie, który zapewni stabilne funkcjonowanie. Musimy doprowadzić do uregulowania przeterminowanych zobowiązań i znaleźć fundusze na inwestycje - mówił prezes KHW Roman Łój. Prezes Kopeksu Marian Kostempski, mówiąc o przejęciach wykluczył już akwizycje w kraju. Prezes Famuru Waldemar Łaski pozostawił to pytanie otwarte. Znów wrócił temat współpracy obu producentów maszyn, a sprawa wydaje się otwarta.
Dariusz Lis, dyrektor ds. surowcowych w Barclays Capital, spodziewa się raczej wyjścia polskich firm zagranicę. Przypomniał, że na GPW są notowane dwie ukraińskie spółki z branży. Spółki węglowe nie zadeklarowały jednak, czy mają takie plany

Źródło: Rzeczpospolita