Aktualności | 2011-11-21
Złote medale młodych polskich innowatorów

Złote medale młodych polskich innowatorów

Michał Trębacz, absolwent Gimnazjum nr 92 im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie zdobył złoty medal na targach IWIS 2011 w Warszawie za pracę "domowy segregator i zgniatarka odpadów". To rozwiązanie zostało również nagrodzone brązowym medalem na Targach iENA w Norymberdze.

Rozwiązania obu laureatów zwyciężyły w IV edycji konkursu "Młody Innowator", którego organizatorem jest FSNT-NOT. Zgłoszenie i udział w międzynarodowych wystawach prezentujących polskie innowacje było niespodzianką, jaką laureatom konkursu sprawił Prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów dr Adam Rylski.

Z kolei Paweł Sztuka, absolwent Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie, laureat Olimpiady Innowacji Technicznych, zdobył złoty medal na wystawie IWIS 2011 w Warszawie za pracę "Inteligentny dom". A srebrne medale zdobył na tej samej wystawie IWIS 2011 w Warszawie, zespół uczniów w składzie: Izabela Stelmach, Kacper Fajnas, Konrad Pluta, Jakub Olszewski ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach za projekt - "Urządzenie do produkcji biogazu" .

Janusz M. Kowalski
FSNT-NOT
tel. 602 798 813