Aktualności | 2011-11-21
Merliniego 5 Knajpą 2011 Roku!

Merliniego 5 Knajpą 2011 Roku!

W finałowej stawce, o tytuł Knajpy Roku rywalizowało pięć warszawskich lokali nominowanych przez znanego krytyka kulinarnego Macieja Nowaka. Różnorodność smaków, wystrojów oraz charakteru lokali oceniało następnie jury w składzie: Anna Czartoryska, Kasia Adamik, Tomasz Karolak oraz Seweryn Blumsztajn. Równolegle, w osobnej kategorii swoje głosy za pośrednictwem sms-ów oddawać mogli czytelnicy „Co Jest Grane”. Decyzją czytelników Gazety Stołecznej zaszczytny tytuł Knajpy Roku trafił do Restauracji i Winoteki Merliniego 5! Szacowne jury zdecydowało tytuł przyznać Butchery & Wine.

„Jest mi niezmiernie miło, że autorski projekt Merliniego 5 zyskał uznanie w oczach surowych recenzentów. Zarówno zawodowych krytyków kulinarnych, ale przede wszystkim klientów, którzy na co dzień odwiedzają warszawskie restauracje. To znaczące wyróżnienie i równie duże wyzwanie na przyszłość. Mogę zapewnić, że restauracja Merliniego 5, jak przystało na miejsce zrodzone z prawdziwej pasji do dobrego jedzenia, będzie starała się jeszcze nie raz zabłysnąć na gastronomicznej mapie stolicy ” – mówi Andrzej Rudnicki-Sipayłło, właściciel Merliniego 5.

Restauracja i winoteka Merliniego 5 znajduje się vis-a-vis głównego wejścia do parku wodnego Warszawianka. To doskonałe miejsce dla koneserów dobrego jedzenia oraz świetnych win, uważnie dobranych do sezonowego menu. Goście mogą spróbować lekkich odświeżających sałatek, przekąsek zimnych i gorących, zup, a także sycących lecz wyrafinowanych dań głównych. Merliniego 5 specjalizuje się w daniach z owoców morza oraz w stekach z amerykańskiego black angusa, USDA prime beef , irlandzkiego bukata, wagyu ”kobe steak” oraz tradycyjnych daniach kuchni polskiej. Na Merliniego 5 goście mogą spędzić czas na 2 poziomach restauracji. Na parterze znajduje się bar, który jest idealnym miejscem na szybki lunch, czy drinka z przyjaciółmi. Z kolei na kolację czy też oficjalne przyjęcie doskonale nadaje się antresola mieszcząca do 50 osób.