Aktualności | 2011-10-23
Kawiarnia Starbucks w odnowionej kamienicy

Kawiarnia Starbucks w odnowionej kamienicy

14 października 2011 r. w zabytkowej kamienicy Lipińskiego, znajdującej się przy Al. Jerozolimskich 63 w Warszawie, została otwarta ósma kawiarnia Starbucks w stolicy. Otwarcia dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o. Jest to szesnasta lokalizacja sieci w Polsce. 

    Kawiarnia Starbucks Aleje Jerozolimskie zlokalizowana jest w jednej z najpiękniejszych przedwojennych kamienic Warszawy, w samym centrum miasta, w pobliżu hotelu Marriott, Centrum Handlowego Złote Tarasy oraz dworca Warszawa Centralna. Będzie można wejść do niej zarówno od ulicy Emilii Plater, jak i od patio kamienicy Lipińskiego. Nowa kawiarnia jest przygotowana na przyjęcie dużej liczby gości. Dwupiętrowy lokal o powierzchni 150 m2 oferuje aż 60 miejsc siedzących. W większości są to drewniane krzesła ustawione wokół dwu-, trzy- i czteroosobowych stolików, a także wygodne pufy i fotele.  

    We wnętrzach nowej kawiarni znajdują się piękne, charakterystyczne dla początku XX wieku sztukaterie. Wyraziste żyrandole, zdjęcia oraz grafiki nawiązujące do zbiorów i produkcji kawy w połączeniu z charakterystycznymi dla marki Starbucks stonowanymi barwami, drewnem i przytulną atmosferą tworzą ciepłe, inspirujące miejsce. Goście znajdą w nim ciekawe informacje na temat inicjatywy Starbucks™ Shared Palnet™, która stanowi zobowiązanie etycznego postępowania i tworzenia lepszej przyszłości dla plantatorów, partnerów i innych środowisk przy zachowaniu najwyższej jakości produktów. W nowo otwartej kawiarni Starbucks Aleje Jerozolimskie znalazło zatrudnienie ok. 20 osób. 

    „Otwarcie każdej kawiarni Starbucks to dla nas ogromna radość i wyjątkowe wydarzenie. Zawsze dokładnie analizujemy poszczególne rynki, aby otwierać swoje lokale w miejscach, w którym chcieliby nas znaleźć nasi klienci. Nasza nowa kawiarnia w kamienicy Lipińskiego jest świetnie usytuowana w samym centrum miasta, w pobliżu Dworca Centralnego oraz Dworca Śródmieście, a także w sąsiedztwie licznych budynków biurowych i sklepów. Z pewnością stanie się ona «trzecim miejscem» pomiędzy pracą a domem czy uczelnią dla wielu osób pracujących lub robiących zakupy w okolicy, przystanią dla podróżujących oraz idealnym miejscem pracy lub odpoczynku dla gości hotelu Marriott” – powiedziała Izabela Winsztal, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. 

    Kawiarnia Starbucks Aleje Jerozolimskie będzie czynna w godzinach 7:00-21:00 od poniedziałku do czwartku, w piątki w godzinach 7.00-22.00, w soboty w godzinach 9.00-22.00 oraz w niedziele  
w godzinach 9.00-21.00. Lokal zapewnia swoim gościom bezpłatny dostęp do Internetu (Wi-Fi). Jest także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

    Kawiarnia w kamienicy Lipińskiego, jak wszystkie inne kawiarnie Starbucks, zaoferuje swoim klientom wspaniałe bogactwo kaw 100% arabica pochodzących z trzech głównych regionów upraw: Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki, a także napojów kawowych przygotowywanych na bazie espresso z certyfikatem Fairtrade, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy Cappuccino. Oprócz przepysznych kaw, goście Starbucks mają szeroki wybór dań i przekąsek dostosowanych do potrzeb klientów w różnych porach dnia.