Aktualności | 2011-10-06
IX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

IX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Ciągnik rolniczy FARMTRAC 670DT, tablet okolicznościowy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dyplom od organizatorów, zestaw ochrony pracy ufundowany przez Państwową Inspekcję Pracy, zestaw ochron do pracy ze środkami ochrony roślin ufundowany przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin – to nagrody, które otrzymali Małgorzata i Henryk Fitowie z miejscowości Kędzie w woj. dolnośląskim za zdobycie pierwszego miejsca w IX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Państwo Fitowie mają gospodarstwo o powierzchni 104 ha (uprawa kukurydzy, zbóż i użytków zielonych na potrzeby paszowe), 130 szt. krów mlecznych, 120 szt. cieląt i jałówek.

Drugie miejsce zajęli ex aequo: Elżbieta i Kazimierz Czachorowscy, Tuszewo, woj. warmińsko-mazurskie (prowadzą gospodarstwo o powierzchni 186 ha, profil produkcji – hodowla zarodowa trzody chlewnej) oraz Hanna i Jerzy Karczowie, Koszwały, woj. pomorskie (prowadzą gospodarstwo o powierzchni 362 ha, zajmują się produkcją roślinną).

Pierwsze miejsce w kategorii zakładów rolnych zdobyło PPHU ZIEMAR Sp. z o.o. z miejscowości Szwarcenowo w woj. warmińsko-mazurskim (prezes zarządu – Zbigniew Ziejewski). W tym roku do konkursu przystąpiło 1218 uczestników.