Aktualności | 2011-09-20
Rekordowa edycja targów energetycznych ENERGETAB 2011

Rekordowa edycja targów energetycznych ENERGETAB 2011

24. edycja tych targów była rekordowa zarówno pod względem liczby wystawców, jak i powierzchni ekspozycyjnej. Pośród ponad 680 wystawców z kilkunastu krajów europejskich i Chin nie zabrakło globalnych korporacji, jak ABB, Alstom Nexans, Schneider Electric czy Siemens oraz większości najważniejszych dostawców z Polski, jak np. Elektrobudowa, Telefonika, ZPUE, Elektromontaże, Elbudy itd.

Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz bardzo wiele mniej formalnych, ale równie ważnych spotkań wystawców z klientami – wymagającymi i odpowiadającymi za poważne inwestycje i modernizacje przeprowadzane bądź przygotowywane w polskiej energetyce.

Podczas targów odbył się też jeden z paneli międzynarodowej konferencji „Rozwój energetyki innowacyjnej – budowanie bezpieczeństwa energetycznego miast i gmin” zorganizowanej przez miasto Bielsko- Biała, Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cites”, Związek Miast Polskich i Śląski Związek Gmin i Powiatów. Podczas tego panelu przedstawiciele Miasta Bielska-Białej, Grupy TAURON i miejskiej spółki ciepłowniczej THERMA przedstawili mechanizmy modelowej współpracy pomiędzy firmami energetycznymi i jednostkami samorządu, która doprowadziła do budowy w Bielsku – Białej elektrociepłowni o wzorcowych parametrach efektywności energetycznej.

Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: od stacji transformatorowych, wyłączników, czy rozłączników po aparaty i systemy nadzoru, pomiarów i zabezpieczeń, maszty oświetleniowe i oprawy, zwłaszcza przystosowane do LED-owych źródeł światła, kable i przewody, urządzenia UPS czy pojazdy specjalistyczne dla energetyki po inne specjalistyczne usługi.

Wystawcy często promocje swoich najnowszych produktów rozpoczynają właśnie na targach ENERGETAB. I tak na przykład wielkie zainteresowanie wzbudziła w tym roku zaprezentowana na stoisku ELEKTROBUDOWY, skonstruowana przez tę firmę, oryginalna rozdzielnica w technologii GIS.

Na kolejny ENERGETAB 2012 organizator – ZIAD Bielsko-Biała SA – zaprasza w dniach od 11- 13 września 2012.