Aktualności | 2011-09-08
Koncern McCormick wchodzi na polski rynek przypraw

Koncern McCormick wchodzi na polski rynek przypraw

„Negocjacje były skomplikowane, jednak udało się je sfinalizować w sposób satysfakcjonujący dla obu stron. Dla koncernu McCormick zakup Kamis S.A. to początek intensywnego rozwoju na rynku Europy Środkowej i Wschodniej” – powiedział mecenas Piotr Rawski, partner z kancelarii Baker & McKenzie, szef doradców prawnych McCormick.

Kamis jest obecny nie tylko na polskim rynku przypraw – posiada spółki zależne również w innych państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Dlatego też transakcja miała wymiar międzynarodowy i wymagała zaangażowania kilku biur Baker & McKenzie oraz kancelarii współpracujących, m.in. z Rosji, Ukrainy, Rumunii oraz USA. W skład polskiego zespołu prawnego, kierowanego przez mecenasa Piotra Rawskiego, wchodzili eksperci wielu praktyk, w szczególności: M&A (Weronika Achramowicz i Piotr Jaśkiewicz), podatków (Piotr Wysocki) oraz prawa konkurencji (Marcin Kolasiński i Katarzyna Mrzygłód).

McCormick, notowany na nowojorskiej giełdzie, obecny jest ze swoimi produktami już na ok. 100 rynkach na świecie. Wykorzystując swój globalny potencjał oraz silne miejsce marki Kamis w Polsce zamierza intensywnie rozwijać swoją działalność w tej części Europy.

Źródło: Biuro Prasowe Baker & McKenzie