Aktualności | 2011-08-19
3M na szczycie marek najbardziej przyjaznych środowisku

3M na szczycie marek najbardziej przyjaznych środowisku

Na podstawie analizy danych o wydajności środowiskowej ponad 3000 firm, wybrano 50 marek, które konsekwentnie angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska. Wyniki rankingu oparte były również na opinii konsumentów z 10 największych rynków światowych (w tym USA, Japonia, Indie, Niemcy), którzy odpowiadali na pytania o wiedzę na temat proekologicznych aktywności marek oraz o to, jaki mają one wpływ na zakup produktu.

3M doceniono za pionierski program 3P: Pollution Prevention Pays (Zapobieganie Zanieczyszczeniom się Opłaca) wdrożony już w 1975 roku, sukcesywne wzbogacanie oferty o coraz bardziej ekologiczne rozwiązania dla klientów oraz wielokrotnie nagradzany program zarządzania energią.

Tak wysoka lokata w rankingu Interbrand jest potwierdzeniem dotychczasowych proekologicznych działań firmy 3M. Nie tak dawno, bo w kwietniu br. za „kompleksowe działania związane z ograniczeniem zużycia energii na całym świecie” Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) przyznała koncernowi 3M nagrodę ENERGY STARŸ - Zrównoważona doskonałość. 3M jest jedyną firmą, która otrzymała to prestiżowe wyróżnienie już po raz siódmy z rzędu. Polska filia koncernu 3M Poland znalazła się zaś w gronie Liderów Zrównoważonego Rozwoju za odpowiedzialne i świadome kształtowaniem relacji między wzrostem gospodarczym a troską o środowisko naturalne.

Ranking Best Global Green Brands pokazuje, że duże marki konsekwentnie wprowadzają i realizują programy ochrony środowiska, a także podsumowują swoje dokonania i otwarcie informują o wynikach opinię publiczną.