Aktualności | 2011-07-26
CORNELIUS Weizen Bier najlepszy!

CORNELIUS Weizen Bier najlepszy!

Bractwo Piwne to największa i najbardziej prestiżowa, ogólnopolska organizacja zrzeszająca konsumentów piwa, której głównym celem jest promocja kultury spożywania piwa. „Bractwo Piwne” – jak mówi Piotr Sitek Przewodniczący Rady Starszych Kręgu Lokalnego Bractwa Piwnego w Częstochowie – „jest jedynym, oficjalnym przedstawicielem Polski w Europejskiej Unii Konsumentów Piwa, dlatego dbamy aby nasza działalność była rzetelna i obiektywna. Od kilku lat organizujemy konkurs konsumencki, w którym ekipa degustacyjna ocenia polskie piwa obecne na rynku.” Wybory Bractwa Piwnego uznawane są za najbardziej obiektywne, gdyż dokonywane są przez świadomych, przeszkolonych sensorycznie konsumentów piwa.

W tegorocznej edycji konkursu, piwa oceniane były w 10 kategoriach, w zależności od Plato, czyli mocy brzeczki podstawowej. Degustatorzy oceniali po trzy próbki złotego trunku z każdej kategorii. Pod uwagę brane były: aromat, smak, barwa, goryczka, piana, smakowitość oraz ogólne odczucia. Ich ocena jest o tyle wiarygodna, że nie wiedzieli, jakie piwa degustują.

W kategorii piw pszenicznych bezkonkurencyjnie wygrało piwo CORNELIUS WEIZEN BIER z piotrkowskiego browaru SULIMAR. „Zwycięstwo w konkursie organizowanym przez miłośników i znawców piwa to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że podążamy w słusznym kierunku.” – komentuje wybór Bractwa Piwnego Prezes SULIMARU Mariusz Supady. – „Od samego początku największą wagę przykładamy do jakości naszych piw. Jak widać efekty naszej pracy smakują tym, którzy o dobrym piwie wiedzą prawie wszystko. Radość ze zwycięstwa jest tym większa, że utrzymaliśmy ubiegłoroczną pierwszą pozycję w konkursie.”