Aktualności | 2011-07-19
Sprzedawcy prądu kuszą klientów na Śląsku stałą ceną energii przez rok

Sprzedawcy prądu kuszą  klientów na Śląsku stałą ceną energii przez rok

"Czynnikami, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na wzrost cen energii w Polsce w najbliższych miesiącach, są wzrost cen surowców i pakiet klimatyczny, narzucający limity emisji CO2" - ocenił rzecznik dostarczającej prąd na Górnym Śląsku firmy Vattenfall, Łukasz Zimnoch.

Jego zdaniem, wobec perspektywy dalszego wzrostu cen energii, coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na umowy, gwarantujące stałą cenę energii. Jak powiedział, w ostatnich latach z takich ofert skorzystało ok. 200 tys. użytkowników, czyli niemal piąta część wszystkich klientów Vattenfalla.

Klienci, którzy wybiorą produkt z gwarancją ceny w lipcu tego roku, będą mieć zagwarantowane stałe ceny prądu do końca czerwca przyszłego roku; ci którzy zdecydują się na to w sierpniu - do końca lipca 2012 r.

Podobną ofertę, ale adresowaną do małych i średnich firm, przygotowała grupa Tauron Polska Energia, dostarczająca prąd przede wszystkim w południowej Polsce, w tym w woj. śląskim. Firmy, które wezmą udział w akcji, uzyskają gwarancję stałej ceny za energię nawet do końca września 2012 r. Wnioski można składać do końca września tego roku. Ci, którzy zrobią to najwcześniej, mogą liczyć na stałą cenę prądu nawet przez 14 miesięcy.

"To już kolejny produkt dedykowany tej grupie taryfowej; wcześniej małe i średnie firmy mogły skorzystać m.in. z produktu, w ramach którego otrzymywały rabat na energię elektryczną, a część zysków ze sprzedaży produktu została przeznaczona cel ekologiczny - sadzenie drzew" - powiedziała PAP Magdalena Rusinek z grupy Tauron.

Dodała, że dotychczas ze wszystkich akcji Taurona adresowanych do małych i średnich firm skorzystało kilkadziesiąt tysięcy podmiotów. Rusinek przypomniała, że wciąż obowiązująca jest także oferta adresowana do indywidualnych akcjonariuszy grupy Tauron, którzy kupili akcje w ofercie publicznej. Mogą oni otrzymywać prąd nawet do 15 proc. taniej.

Vattenfall - jak powiedział jego rzecznik - nie ma obecnie specjalnej akcji, gwarantującej stałą cenę energii małym i średnim firmom. Rzecznik zastrzegł jednak, że umowy z podmiotami gospodarczymi negocjowane są indywidualnie - ich częścią może być również gwarancja ceny w określonym w umowie czasie

Źródło: PAP