Aktualności | 2011-06-09
Saint-Gobain dla powodzian

Saint-Gobain dla powodzian

Wraz z władzami gminy Wilków, najbardziej dotkniętej przez powódź 2010 r. gminy w Polsce i dyrekcją Zespołu Szkół Publicznych w Zagłobie udało się odbudować szkołę. Z tej okazji odsłonięto tablicę pamiątkową 6 czerwca br. W uroczystości wzięli udział Olivier Lluansi - prezes Grupy Saint-Gobain na Europę Wschodnią, Genowefa Tokarska - wojewoda lubelski, przedstawiciele władz samorządowych, władz lokalnych, Grzegorz Teresiński - wójt gminy Wilków, Bogusław Bernacki - dyrektor szkoły i oczywiście dzieci.

„ Jesteśmy przekonani, że budowanie i remontowanie przy użyciu nowoczesnych materiałów budowlanych to dobra inwestycja w przyszłość. Potrzebujących było wielu, jednak zdecydowaliśmy wesprzeć odbudowę szkoły w Zagłobie w gminie Wilków, która wyjątkowo ucierpiała przez żywioł. Nie bez znaczenia była determinacja, wielkie zaangażowanie i wsparcie inicjatywy przez władze lokalne” - powiedział Olivier Lluansi - prezes Grupy Saint-Gobain w Polsce.

„Przekazaliśmy szkole produkty ISOVER, Rigips i Weber, które poprawią izolację termiczną i komfort w budynku szkoły. Mamy nadzieję, że dzieciom przyjemnie będzie uczyć się w nowo wyremontowanym budynku szkoły”.

Jednocześnie, w ramach akcji „Saint-Gobain Habitat - dla powodzian”, specjaliści Saint - Gobain przeprowadzili szkolenia dla wykonawców oraz opracowali poradnik „Jak naprawić dom po powodzi”. To 43 strony praktycznych porad ilustrowanych instruktażowymi zdjęciami. Wskazówki zawarte w poradniku dotyczą, m.in. izolacji i renowacji piwnic, ścian wewnętrznych i zewnętrznych, balkonów i tarasów, podłóg i posadzek oraz poddasza i stropodachów. Informator dedykowany jest wszystkim, których domy ucierpiały podczas powodzi, jak również stanowi źródło informacji dla osób planujących lub realizujących renowację domu.

Poradnik „Jak naprawić dom po powodzi” jest dostępny bezpłatnie na stronach internetowych:
www.saint-gobain.pl, www.isover.pl, www.rigips.pl i http://www.netweber.pl.