Aktualności | 2011-06-01
Produkty "zgodne z GS1" mają większe szanse na rynku

Produkty "zgodne z GS1" mają  większe szanse na rynku

Oferowane na rynku rozwiązania teleinformatyczne (sprzęt, oprogramowanie, usługi), które uwzględniają stosowanie standardów GS1, umożliwiają sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw.

Program Współpracy z Dostawcami Rozwiązań skierowany jest do firm oferujących systemy ERP, WMS, aplikacje do drukowaniu kodów kreskowych i etykiet logistycznych, drukarki, skanery i opakowania, a także do drukarni i operatorów logistycznych.

Podstawowym zadaniem funkcjonowania Programu jest budowanie współpracy pomiędzy dostawcami rozwiązań i uczestnikami systemu GS1. Program zapewnia dostawcom stały dostępu do najnowszych informacji oraz bieżące konsultacje ze specjalistami Instytutu Logistyki i Magazynowania z zakresu wykorzystania standardów GS1.

Jednak jedną z największych korzyści dla firm biorących udział w programie jest możliwość audytu celem uzyskania znaku „Zgodny z GS1” na swoim produkcie. Znak ten przyznawany jest rozwiązaniom uwzględniającym standardy GS1. Stanowi gwarancję dla klienta i informuje o tym, że produkt wypełnia wszelkie wymagania niezbędne do wdrożenia i/lub stosowania zgodnie z globalnymi standardami GS1.

Rola standardów GS1 to zagadnienie globalne. Korzysta z nich na świecie ponad milion przedsiębiorstw, które codziennie wykonują 5 miliardów transakcji.

Źródło: Informacja prasowa