Aktualności | 2011-05-17
Studenci Uniwersytetu Rolniczego uwarzą piwo na żywo!

Studenci Uniwersytetu Rolniczego uwarzą  piwo na żywo!

„Wielki pokaz warzenia piwa na żywo to pewnie najefektowniejszy ale nie jedyny element naszego Święta Piwa! Podczas Juwenaliów Krakowskich chcemy przekazać wszystkim cenne informacje na temat złotego trunku tak uwielbianego przez brać studencką. Będzie można nie tylko zobaczyć jak powstaje piwo i dowiedzieć się jak je serwować, ale też spróbować sił w licznych konkursach wiedzy o piwie” - mówi Kacper Kuziora, jeden z organizatorów wydarzenia.

„Naszym celem jest, aby przy okazji tradycyjnego studenckiego święta pokazać studentom i wszystkim zainteresowanym, iż piwo to nie tylko picie - że łączy się z nim tradycja licząca tysiące lat i fachowa wiedza. Ale z drugiej strony - chcemy pokazać, że warzenie to sztuka dla każdego dostępna i atrakcyjna” - mówi dr Aleksander Poreda z Krakowskiego UR, opiekujący się Sekcją Technologii Fermentacji Koła Naukowego Technologów Żywności UR.

Poza pokazami warzenia i miniwykładami na temat technologii powstawania piwa, będzie można wziąć udział w konkursach wiedzy o piwie i jego degustacji. Główną nagrodą będą zestawy do samodzielnego warzenia piwa!

Ponadto impreza promować będzie hasła „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” oraz Alkohol tylko dla pełnoletnich”, które są częścią działań edukacyjnych prowadzonych przez Związek Pracodawców Browary Polskie, organizację, zrzeszającą największe browary w Polsce

BrawURowe Warzenie startuje 18 maja 2011 o 15.00 na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy al. 29 listopada.

http://www.facebook.com/event.php?eid=182016128513442