Aktualności | 2011-05-06
Dla służb ratowniczych, mundurowych i porządkowych

Dla służb ratowniczych, mundurowych i porządkowych

Elastyczna tkanina Stretch Kermel umożliwia swobodę ruchów i prawie nie szeleści. Doskonały powrót materiału do stanu sprzed rozciągnięcia przesądza o bardzo niskim odkształceniu szczątkowym. Ponieważ materiał nie marszczy się, ryzyko zaczepienia - a więc i wypadku - jest znacznie mniejsze.

Na tkaninie Stretch Kermel można wydrukować dowolny typ kamuflażu. Posiada on dużą odporność na ścieranie, dzięki czemu ubranie zachowuje zdolność odbijania promieniowania podczerwonego. Stretch Kermel może być wykorzystywany do szycia całych sztuk odzieży lub ich wybranych fragmentów.

Tkanina Stretch Kermel zapewnia właściwą równowagę pomiędzy wygodą i odpowiednim zabezpieczeniem, co sprawia że odzież z niej wyprodukowana może pełnić funkcję „drugiej skóry”.

Firma „Kermel” jest europejskim liderem na rynku włókien metaaramidowych, przeznaczonych do produkcji odzieży ochronnej, zabezpieczającej przed wysoką temperaturą i działaniem płomieni. Firma rozszerza swoją działalność o tkaniny techniczne z wykorzystaniem włókien o dużej wytrzymałości.