Aktualności | 2011-05-01
Bezpieczna przestrzeń dla malucha

Bezpieczna przestrzeń  dla malucha

Pokój naszego dziecka powinien być kolorowy i bezpieczny jednocześnie – dlatego tak istotna jest jakość farb i emalii, którymi go pomalujemy. Zamieniając dziecięcy pokój w prawdziwą krainę czarów, zwróćmy uwagę na skład produktów, których będziemy używać do malowania. Czy są ekologiczne i czy minimalizują ryzyko wystąpienia alergii? Dobrym przykładem są hipoalergiczne produkty marki Tikkurila z linii Optiva, farby Super White i Pure White oraz emalia Everal Aqua Semi Matt [40].

Produkty te posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – największego polskiego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów.

Rekomendacja PTA jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku. Dlatego te hipoalergiczne produkty mogą być używane do malowania ścian oraz drewnianych i metalowych elementów znajdujących się w pokojach dziecięcych, żłobkach, przedszkolach oraz na oddziałach szpitalnych, w których przebywają osoby cierpiące na alergię.