Aktualności | 2011-04-22
Budująca technologia

Budująca technologia

W niemieckiej firmie Huning- Baustoffwerke zapoczątkowana została produkcja prefabrykowanych ścian ceramicznych, by nie transportować pojedynczych cegieł, bloczków na budowę. Dostarcza się je natomiast do zakładu, gdzie wykonuje się gotowe elementy do montażu ścian.

Dzięki zastosowaniu tej technologii szybciej przebiega proces budowlany i jednocześnie zostają wyeliminowane roboty mokre, zmniejsza się zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę murarzy i poprawia się jakość murowanych ścian, otworów okiennych i drzwiowych, co z kolei przekłada się bezpośrednio na dokładny i prosty montaż stolarki budowlanej, lepszą jakość tynków i mniejsze zużycie materiałów. W ostatecznym rozrachunku gotowe prefabrykowane ściany w połączeniu z prefabrykowaną konstrukcją żelbetową są korzystne dla nabywcy mieszkania lub domu, ponieważ zapewniają doskonałą jakość i szybki czas budowy.

JWCH Produkcja Budowlana Sp. z o. o. w 2008 r. zakupiła technologię i uruchomiła produkcję ścian ceramicznych z Porothermu z zastosowaniem półautomatycznych maszyn murarskich. Murowanie ścian następuje w fabryce, w optymalnych warunkach, bez wpływu na pogodę, gotowe ściany są transportowane na budowę i montowane w krótkim czasie, dzięki czemu łatwiejsze jest planowanie i dotrzymywanie terminów realizacji inwestycji.

Elementy ścienne produkcji JWCH Produkcja Budowlana są wykorzystane w budownictwie wielorodzinnym i jednorodzinnym. W tej technologii powstały osiedla wielorodzinne w Ożarowie Mazowieckim i w Warszawie-Lewandów, a obecnie realizowane jest osiedle mieszkaniowe w Łodzi oraz osiedle domów jednorodzinnych w Ożarowie Mazowieckim.