Aktualności | 2011-03-24
26.03.2011- sobota. ZGAŚ ŚWIATŁO O 20:30

26.03.2011- sobota. ZGAŚ ŚWIATŁO O 20:30

Przesiadka z samochodu na rower, korzystanie z komunikacji miejskiej, wyłączanie światła lub urządzenia pobierającego energię, jeśli nie jest nam to potrzebne, segregacja śmieci, to tylko niektóre z postanowień, zaś ich podjęcie nie wymaga wielkich wyrzeczeń. Każdy może wziąć udział w tej akcji.

Godzina dla Ziemi WWF po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku, w Sydney. Od tego czasu rozrosła się do rozmiarów wielkiej manifestacji. W tym roku przyłączyły się do niej największe światowe metropolie, ponad 750 najbardziej znanych budynków na całym świecie zgasi zewnętrzne oświetlenie.

Tradycyjnie Godzinie dla Ziemi WWF będzie towarzyszyć gaszenie oświetlenia zewnętrznego budynków, których administratorzy zgłosili swój udział. W symbolicznym geście w mroku znajdą się m.in. takie obiekty jak: London Eye, Wieża Eiffla w Paryżu, Sky Tower w Auckland, Wodospad Niagara w Kanada, Obliesco w Buenos Aires czy też Harbour Bridge i Opera House w Sydney. Również w Polsce zgaśnie wiele różnych znanych budynków. Zgłoszenia wciąż spływają a lista wydłuża się każdego dnia.