Aktualności | 2011-03-23
Rzeźbiarze z ICE TEAM ponownie wicemistrzami świata!

Rzeźbiarze z ICE TEAM ponownie wicemistrzami świata!

W ramach mistrzostw odbywają się dwa konkursy: konkurs 3-dniowy, w którym 1-2 osobowe drużyny mają 3 dni na stworzenie rzeźby z jednego bloku lodowego o wymiarach: 2,5 x 1,6 x 0,8 m oraz konkurs 6-dniowy, w którym powstają ogromne instalacje artystyczne z 10 bloków lodowych o wymiarach: 1,2 x 1,8 x 1 m, ważących w sumie 20 ton. Właśnie w tym większym konkursie startowali poznaniacy.

W tym roku w konkursie wzięło udział 100 artystów z 18 stanów oraz 25 krajów, m.in. z Japonii, Chin, Mongolii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Finlandii, Słowenii, Niemiec, Holandii, Belgii, USA, Łotwy oraz Polski. Poziom prac konkursowych - jak stwierdziło jury - był bardzo wysoki. Prace oceniano w dwóch kategoriach realistyce i abstrakcji. Klasyfikacja w kategorii Abstrakcja: 1. miejsce: Rosja, 2. miejsce: Polska – Francja (Robert Burkat, Michał Mizuła, Mateusz Łowisz, Samuel Girault), 3. miejsce: USA. Klasyfikacja w kategorii Realizm: 1. miejsce: Japonia, 2. miejsce: USA, 3. miejsce: Rosja.

Nie był to pierwszy tegoroczny sukces ICE TEAM. W lutym rzeźbiarze zdobyli również srebrny medal na Międzynarodowym Festiwalu Artystycznego Rzeźbienia w Lodzie w Ottawie oraz złoty na Mistrzostwach Polski „Śniegolepy” w Szklarskiej Porębie.

Udział w mistrzostwach możliwy był dzięki pomocy sponsorów, firm: Agart, Afekt oraz UNIFINE.