Aktualności | 2011-03-10
Godzina dla Ziemi

Godzina dla Ziemi

Zainspirowani historiami osób, których Godzina dla Ziemi zmobilizowała do zmiany swoich codziennych zwyczajów i nawyków, stołeczny Ratusz zachęca osoby prywatne, firmy i rządy państw na całym świecie, aby dodali coś do corocznego zgaszenia światła na jedną symboliczną godzinę. Namawia, aby podjęli zobowiązanie wobec siebie i wobec naszej planety i w ten sposób pokazali światu, że troszczą się o Ziemię nie tylko podczas Godziny dla Ziemi, ale również przez cały rok. Podczas Godziny dla Ziemi 2011, organizatorzy apelują do ludzi na całym świecie o:

-zapisywanie się do akcji na stronie www.wwf.pl
-symboliczne zgaszenie światła w sobotę, 26 marca o godz. 20.30 (na jedną godzinę);
-wspólne celebrowanie i manifestowanie z ludźmi na całym świecie swojej troski o planetę;
-podjęcia zobowiązań dla Ziemi poprzez wprowadzenie zmian w swoich codziennych przyzwyczajeniach, po to, by żyć bardziej ekologiczne przez cały rok.

W 2010 roku podczas Godziny dla Ziemi WWF światła zgasły w 128 krajach i na każdym kontynencie, stając się najbardziej rozpoznawalnym na świecie cudem stworzonym przez ludzi oraz wyrazem naturalnego sprzeciwu i obawy - wydarzeniem przełomowym dotyczącym ochrony środowiska naturalnego.

W Warszawie udział w Godzinie dla Ziemi poprzez rejestrację na stronie internetowej akcji zadeklarowało prawie cztery tysiące osób. Zgasło też ponad 350 obiektów, w tym Pałac Kultury i Nauki, Teatr Wielki i Zamek Królewski oraz warszawskie mosty.

Źródło: TVP Warszawa