Aktualności | 2011-03-01
Festiwal Czekolady, Kawy i Herbaty "Czekoladowe Życie"

Festiwal Czekolady, Kawy i Herbaty "Czekoladowe Życie"

Festiwal Czekolady , Kawy i Herbaty –„Czekoladowe Życie” to wyjątkowa inicjatywa ludzi z pasją, którzy uwielbiają czekoladę nie tylko za cudowny smak i zapach, ale również za jej właściwości. Poprawia nastrój, dodaje energii, likwiduje zmęczenie i powoduje uwalnianie tzw. “hormonu szczęścia” - serotoniny. Festiwal jest pierwszym z cyklu wydarzeniem w Polsce i niesie ze sobą czekoladowy zawrót głowy. To nie tylko targi czekolady, kawy i herbaty lecz również bogaty program artystyczny, którego motywem przewodnim jest napój Majów i Azteków.

Festiwal skierowany jest oprócz branżowców do szerokiej publiczności ogólnej i ma na celu promocję firm, miasta, dobrego stylu życia, kultury kawiarnianej, i wzrost spożycia czekolady, kawy, herbaty, wyrobów cukierniczych w formie tradycyjnej, a także bardziej wyszukanej. Festiwal "Czekoladowe Życie" to radosne święto czekolady, kawy i herbaty w wyjątkowej oprawie artystyczno-wystawienniczej. Wydarzenie ukazuje bogactwo zastosowań czekolady, kawy i herbaty, promując powiązane produkty w najróżniejszych formach, smakach i odsłonach.

Otwarcia Festiwalu dokona Burmistrz Dzielnicy Mokotów Pan Bogdan Olesiński, który jest patronem wydarzenia. Obecni będą również Prezes Fundacji Krwinka Pani Elżbieta Budny wraz ze skupionymi wokół fundacji aktorami oraz Pan Janusz Cieślak Wiceprezes Polskiego Klubu Biznesu.

Podczas festiwalu Czekolady, Kawy i Herbaty odbędzie się pokaz mody Anny Krzyżanowskiej. Do części zmysłowej festiwalu polska firma "Samanta" przygotowuje czekoladowy pokaz bielizny. Bardziej zmysłowy i przeznaczony dla widowni pełnoletniej pokaz bielizny z elementami "czekoladowej erotyki" projektuje Joanna Misztela. Zobaczymy także włoską modę męską.

Przygotowane są wystawy fotografii pt. "Czekoladowe Życie" Dominiki Lavue, Michała Radwańskiego i Łukasza Lisa. Na potrzeby Festiwalu została napisana specjalna muzyka, w tym czekoladowa piosenka. Odbędą się koncerty "Michael and Boogie Music", Violi Brzezińskiej.

Humoru doda specjalnie napisany kabaret Sylwii Wróblewskiej i Bogdana Kaczmarczyka (Kabaret H U Ć Ć). Oni też pomogą stworzyć wspólny czekoladowy taniec. Dodatkową atrakcją będą pokazy pralinkowe i baristyczne, wywiady, warsztaty i degustacje.

Pani Julia Nadstawna będzie podpisywała swój tomik poezji „Warszawskie kobiety i dziewczyny słupki do kawy i czekolady”. Festiwal Czekolady, Kawy i Herbaty to ciekawe wydarzenie artystyczne, w które angażują się firmy zajmujące się czekoladą, kawą, herbatą, cukiernictwem. Wśród wystawców są firmy, dla których związana z tym praca to miłość i pasja. Pokazują produkty wyjątkowe, niecodzienne wywołujące zachwyt i podziw. W tym, co robią są ich marzenia i serca. Ten festiwal, to festiwal ludzi z pasją! Akademia Wolnego Czasu przygotowała wiele atrakcji w formie zabaw, konkursów, warsztatów i prezentacji. Całą imprezę prowadzi Michał Dobrołowicz z Radia Kolor. Zaplanowaliśmy całe mnóstwo wydarzeń towarzyszących, które rozpoczynają się już 6 marca.

Więcej informacji o atrakcjach na www.czekoladowezycie.pl

Zapraszamy serdecznie na słodki Festiwal Ludzi z Pasją! Festiwal Czekolady, Kawy i Herbaty „Czekoladowe Życie” odbędzie się 12 – 13 marca 2011, w Warszawie, w Centrum Targowo – Konferencyjnym PRET S.A. przy ul. Domaniewskiej 37A