Aktualności | 2011-02-16
Od 17 do 20 lutego w Łodzi będą obywały się XVIII Targi Budownictwa INTERBUD

Od 17 do 20  lutego w Łodzi będą obywały się XVIII Targi Budownictwa INTERBUD

Budownictwo zrównoważone oraz naturalne źródła pozyskiwania energii to zagadnienia, które są silnie zaakcentowane zarówno w ofercie wystawców, jak i w tematach konferencji oraz wydarzeń towarzyszących targom. O możliwościach udziału firm wykonawczych w programie zrównoważonego budownictwa rozmawiać będą uczestnicy Forum Wykonawców w piątek, 18 lutego. Tego dnia odbędzie się także prezentacja poświęcona pozyskiwaniu funduszy unijnych oraz Forum Bezpieczeństwa Pracy.

Alternatywne formy pozyskiwania energii znalazły się także w programie spotkania specjalistów w dziedzinie budownictwa wiejskiego podczas VII Forum Budownictwa Wiejskiego, które odbędzie się w sobotę 19 lutego.

W sobotę i niedzielę na powierzchni prezentacyjnej w pawilonie 3 – hala Expo odbędzie się panel Przyjazne Techniki Grzewcze. Formuła prezentacji otwartych dla szerokiej widowni to dla budujących okazja na zapoznanie się z tym, co warto wiedzieć o dostępnych formach ogrzewania i porównania ich zastosowania z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb.

Od 17 do 18 lutego trwać będzie XIII Ogólnopolska Konferencja Budownictwa Społecznego, w której wezmą udział przedstawiciele Towarzystw Budownictwa Społecznego z całego kraju. Tegoroczna tematyka koncentrować się będzie wokół zagadnień inwestycji finansowych i remontowania istniejących zasobów mieszkaniowych.

Prototyp pierwszego w Polsce, eksperymentalnego Solarnego Habitatu stanie na targach Interbud. Futurystyczna wizja - budynek autonomiczny, w kształcie kopuły, który sam: reguluje klimat, gromadzi i oczyszcza wodę, przetwarza ścieki i odpady oraz produkuje żywność i energię. W tym niezwykłym miejscu odbędzie się cykl prezentacji dla zainteresowanych budownictwem naturalnym oraz permakulturą, czyli ideą projektowania ekologicznych osiedli.

Pełny program targów Interbud oraz informacje o nowościach są dostępne na stronie
www.interserwis.pl

Targi odbywają przy ul. Stefanowskiego i Skorupki, w dniach 17, 18, 18.02 (czwartek/piątek/sobota) - godz. 10.00-17.00; 20.02 (niedziela) – godz. 10.00 -15.00, a patronują im: minister infrastruktury, wojewoda łódzki, prezydent miasta Łodzi oraz Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa.