Aktualności | 2011-01-24
Chocolate Company

Chocolate Company

Produkty marki Chocolate Company to wyroby z ręcznie robionej czekolady najwyższej jakości, wytwarzane na bazie jednej z najlepszych czekolad na świecie – czekolady Valrhona. Flagowym produktem firmy jest Hotchocspoon – 50 gramowa kostka czekolady na drewnianej łyżeczce, do samodzielnego rozpuszczania w mleku.

Czekolada Hotchocspoon dostępna jest w wybranych kawiarniach na terenie Warszawy od września 2010 i zdobyła już serca rzeszy konsumentów.

Lokal Chocolate Company w Galerii Mokotów będzie połączeniem sklepu, oferującego wyroby czekoladowe tej marki, z kawiarnią. W kawiarni można będzie napić się gorącej czekolady Hotchocspoon, jak i kawy oraz zjeść holenderskie Brownie, przyrządzane na bazie czekolady Valrhona i inne ciasta.

Chocolate Company to firma rodzinna. Została założona w 2004 r przez parę holendrów: Mirjam Schroeder i Toussaint Claessens. Toussaint z zawodu jest kucharzem, prowadził własną restaurację. To on jest odpowiedzialny za stworzenie ponad 75 smaków czekolady, produkowanej w fabryce w Kerkrade.

W Polsce sklepo-kawiarnia w Galerii Mokotów jest pierwszym lokalem tej sieci w Polsce. W planach przewiduje się otwarcie kolejnych 15 w ciągu najbliższych 5 lat. „Mamy nadzieję, na stworzenie miłych przytulnych miejsc, w których można się będzie odprężyć, napić kawy, a przede wszystkim rozkoszować się smakiem pysznej czekolady. To, co wyróżnia naszą markę, to również innowacyjność: zarówno jeżeli chodzi o formę, jak i o smaki. Do tej pory nigdzie w Polsce nie można było skosztować czekolady o smaku pomidorów z bazylią, czy tymianku prażonego w miodzie. Nasze plany rozwojowe, zakładają ekspansję zarówno na terenie Polski, jak i Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce konsumpcja czekolady jest 3 razy niższa niż w krajach Europy Zachodniej. Mam nadzieję, że wejście Chocolate Company do Polski pomoże poszerzyć grono wielbicieli czekolady w naszym kraju.” – Tomasz Dembiński, sweet CEO Chocolate Company Polska.