Aktualności | 2011-01-17
BUDMA 2011 - gala laureatów "Perły Ceramiki"

BUDMA 2011 - gala laureatów "Perły Ceramiki"

Tegoroczną Galę Laureatów zaszczycił swoją obecnością Piotr Styczeń – Wiceminister Infrastruktury, który po raz piąty, w siedmioletniej historii konkursu, spotkał się z laureatami i wręczył nagrody w konkursie Perły Ceramiki UE 2010. Na gali obecni byli także: Robert Dziwiński – Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Teresa Jakutowicz – wicedyrektor Departamentu Informacji i Promocji w Ministerstwie Infrastruktury, Przemysław Trawa – wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Laureatów i gości przywitała Krystyna Wiśniewska – redaktor naczelna kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych” i krótko przypomniała historię konkursu organizowanego przez redakcję od 2004 roku. Następnie konkurs „Perły Ceramiki” UE 2010 podsumowała przewodnicząca jury - Magdalena Kaliszuk – Barańska wiceprzewodnicząca Sekcji Architektury Wnętrz Związku Artystów Plastyków. Konkurs Perły Ceramiki UE stawia sobie za zadanie wyłonienie kolekcji płytek ceramicznych dostępnych na polskim rynku i wyróżniających się bardzo dobrą jakością oraz oryginalnym wzornictwem, kolorystyką, bogactwem elementów dekoracyjnych, dużym wyborem formatów.

W tegorocznej edycji kapituła nominowała 31 kolekcji w 6 kategoriach i przyznała 18 tytułów Perła Ceramiki UE 2010. Natomiast jury składające się z przedstawicieli liczących się na rynku firm dystrybuujących płytki ceramiczne wybrało 6 kolekcji spośród nominowanych, które nagrodziło tytułem Perła Ceramiki Dystrybutorów 2010.

Perłę Ceramiki UE 2010 otrzymały kolekcje:

* ALASKA - Polcolorit S.A.
* DOWNTOWN – VALDI CERAMICA Sp. z o.o.
* ELEGANZA – Ceramstic
* GENEZO/ENEZI - Grupa Paradyż
* LUXORING – CRYSTALKER – Ceramiche Gardenia Orchidea S.P.A.
* MÉMOIRE OCÉANE – Villeroy & Boch Fliesen GmbH
* MOOD – Pamesa
* NAVONA SELECT – VALDI CERAMICA Sp. z o.o.
* PALETTE/FARBI – Grupa Paradyż
* PIUMETTA/PIUME – Grupa Paradyż
* ROVERE BIANCO BY MY WAY – Grupa Paradyż
* SECRET/EDENO – Grupa Paradyż
* SEMIR GRAFIT – Grupa Paradyż
* SPAZIO, LAZIO, CARRARA – Opoczno
* SYNTHIA/SYNTHIO – Cersanit S.A.
* TAURUS – Grupa Paradyż
* VISIONE - Opoczno
* ZEBRANO – ZPiWS Jacek Pilch

Perłę Ceramiki Dystrybutorów 2010 otrzymały kolekcje:

* SECRET/EDENO – Grupa Paradyż
* ROVERE BIANCO BY MY WAY – Grupa Paradyż
* PIUMETTA/PIUME – Grupa Paradyż
* NAVONA SELECT – VALDI CERAMICA Sp. z o.o.
* SABRO/SILON – Grupa Paradyż
* MÉMOIRE OCÉANE – Villeroy & Boch Fliesen GmbH

Wszystkie nominowane i nagrodzone kolekcje oznaczone są w salonach sprzedaży specjalnymi nalekami, które są cenną rekomendacją dla klientów, gdyż Perła Ceramiki to synonim dobrej marki.

Wielką Perłę Ceramiki UE z Diamentami otrzymała Grupa Paradyż za zdobycie największej ilości nominacji oraz tytułów Perła Ceramiki UE 2010 i Perła Dystrybutorów 2010, którą z rąk Wiceministra Piotra Stycznia odebrał Piotr Tokarski – Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Wręczanie nagród zakończyło się wystąpieniem prezesa Tokarskiego, który nie ukrywając wzruszenia podziękował za nagrody i uhonorowanie Grupy Paradyż Wielką Perłą Ceramiki UE z Diamentami. Po wręczeniu nagród odbył się bankiet, który był znakomitą okazją do podsumowania minionego roku oraz wymiany poglądów na temat co czeka branżę płytek ceramicznych w 2011roku.