Aktualności | 2010-11-09
Zaadoptuj stadko gęsi podczas festynów w Dniu Narodowego Święta Niepodległości

Zaadoptuj stadko gęsi podczas festynów w Dniu Narodowego Święta Niepodległości

Oprócz przedsięwzięć adresowanych do konsumentów, w ramach akcji „Gęsina na świętego Marcina”, władze województwa podejmują działania polegające na odtworzeniu przyzagrodowej hodowli w regionie. Służyć ma temu przede wszystkim specjalnie zaprojektowany poradnikowy e-biuletyn adresowany do rolników, ale też niestandardowy system zachęt, polegający na kontraktacji stadka drobiu.

Metodę tę testuje marszałek województwa Piotr Całbecki, który „zaadoptował” stadko gęsi znajdujące się obecnie pod okiem jednego z hodowców. Marszałek zapłacił za nie, płaci też regularnie za ich utrzymanie. Z takiej samej możliwości będą mogli skorzystać uczestnicy uroczystej kolacji wydawanej z okazji Święta Niepodległości w podtoruńskim Zamku Bierzgłowskim. W trakcie kolacji przeprowadzona zostanie aukcja charytatywna polegająca na zakontraktowaniu stadka gęsi za określoną, wylicytowaną cenę. Każdy z zaproszonych gości będzie miał prawo wziąć udział w licytacji - deklarując kwotę, za którą zgodzi się zaadoptować gęsi. Stadko zwycięzcy będzie hodował rolnik z województwa kujawsko-pomorskiego. Pieniądze uzyskane z aukcji przeznaczone zostaną na cel charytatywny wskazany przez Urząd Marszałkowski.

Zakontraktować stadko będą mogli również wszyscy uczestnicy festynów połączonych z kiermaszami, które odbędą się w dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada, w sześciu miastach województwa kujawsko-pomorskiego - Bydgoszczy, Grudziądzu, Inowrocławiu, Toruniu, Włocławku oraz Rypinie.

Więcej informacji o festynach na stronie www.kujawsko-pomorskie.pl