Aktualności | 2010-10-14
Polski Przemysł Spirytusowy rozpoczyna kampanię "Piłeś? Nie jedź!"

Polski Przemysł  Spirytusowy rozpoczyna kampanię  "Piłeś? Nie jedź!"

Patronat honorowy nad kampanią objęli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji są Komenda Stołeczna Policji, Instytut Transportu Samochodowego (ITS) oraz Fundacja „KRZYŚ”.

- Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, jako organizacja branżowa podejmuje wiele inicjatyw i działań, które mają na celu edukowanie na temat odpowiedzialnego spożywania alkoholu. Ważną grupę stanowią dla nas kierowcy, którzy powinni być w pełni świadomi wszystkich zagrożeń i ryzyk, jakie podejmują, jeśli decydują się na prowadzenie pojazdów po alkoholu. Trzeba mieć świadomość, że spożycie alkoholu nawet w niewielkiej ilości może znacznie obniżyć naszą sprawność psychomotoryczną. Dlatego w naszej kampanii promujemy całkowitą abstynencję wśród osób, które zamierzają potem prowadzić pojazd, stąd hasło: Piłeś? Nie jedź! - komentuje Leszek Wiwała, prezes Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego, organizatora kampanii.

Tegoroczna realizacja kampanii „Piłeś? Nie jedź!” rozpocznie się w połowie października br. i potrwa do połowy listopada br. Spoty reklamowe pojawią się w telewizji TVN Warszawa, w stacjach radiowych RMF Maxxx, a także przed każdym seansem filmowym w warszawskich Multikinach. Reklamy pojawią się także na 100 autobusach miejskich, czyli z przekazem kampanii będzie jeździł co trzeci warszawski autobus. W ramach kampanii stołeczni policjanci w trakcie kontroli, interwencji czy zgłoszeń do wypadków rozdadzą 145 tys. ulotek informacyjnych dotyczących zagrożeń wynikających z prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Otrzymają je m. in. kierowcy zatrzymani podczas akcji „trzeźwe poranki” oraz „trzeźwe wieczory” organizowanych przez Komendę Stołeczną Policji. Ponadto, przez cztery kolejne środy od 27 października przy Wisłostradzie w Warszawie policja we współpracy z ITS ustawi symulator dachowania, na który będą kierowane osoby przekraczające prędkość.