Aktualności | 2010-10-07
Jubileuszowa Budma

Jubileuszowa Budma

Podczas przyszłorocznej edycji zmianie ulegnie układ oraz wzbogacony zostanie zakres ekspozycji. Tematyka targów obejmować będzie wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej – od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem. Te ostatnie prezentowane będą m. in. na ekspozycji znanego z poprzednich edycji projektu BudShow. W jego ramach w jednym z pawilonów powstanie od podstaw „dom inteligentny” wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie wspieranego komputerowo sterowania elektronicznego.

Przyszłoroczne ekspozycje specjalne blisko związane są z tematem przewodnim targów Budma 2011 „Zrównoważone budownictwo – energooszczędność - innowacyjność - bezpieczeństwo". Ekspozycja, jak i program targów koncentrować się będą w znacznym stopniu wokół jednego z najważniejszych elementów zrównoważonego budownictwa, jakim jest energooszczędność. Sporo uwagi poświęcone zostanie nowoczesnym materiałom i technologiom izolacji cieplnej. Wątek energooszczędności w jeszcze szerszym zakresie niż w tym roku kontynuowany będzie w ramach ekspozycji specjalnej Budownictwo pasywne. Po raz pierwszy na targach Budma tak kompleksowo przedstawione zostaną możliwości pozyskiwania do ogrzewania domów energii ze źródeł odnawialnych. Ofertę wystawców wzbogacą również ekspozycje specjalne: Wioska Domów Drewnianych, okazy Sztuki Dekarskiej, Nowoczesny Warsztat Ciesielski, ekspozycja ceramiki budowlanej, wystawa Kamień w budownictwie. Nowością będzie Salon Podłóg i ekspozycja Budynek bez barier.

Targom Budma 2011 towarzyszyć będzie wyjątkowo bogaty program wydarzeń. Obok kilkudziesięciu specjalistycznych konferencji tematycznych (m.in. Debata na temat zrównoważonego budownictwa, Dzień Architektury, Dzień Urbanistyki, Dzień Inżyniera Budownictwa, Kongres Dekarzy Polskich) odbędzie się także wiele prezentacji, warsztatów i pokazów na przestrzeniach specjalnych jak np.: Warsztaty dla parkieciarzy, Mistrzostwa glazurników i Archispace.

Więcej informacji na

www.budma.pl