Aktualności | 2010-10-04
STARBUCKS OTWIERA PIERWSZĄ KAWIARNIĘ W KRAKOWIE

STARBUCKS OTWIERA PIERWSZĄ KAWIARNIĘ W KRAKOWIE

Kawiarnia Starbucks w Krakowie jest zlokalizowana w centrum handlowym Galeria Krakowska, na poziomie +1. Jej wystrój utrzymany jest w ciepłych, przyjaznych kolorach, z przewagą ciemnego brązu. Na jednej ze ścian kawiarni umieszczone zostały informacje na temat inicjatywy Starbucks™ Shared Palnet™, która stanowi nasze zobowiązanie etycznego postępowania i tworzenia lepszej przyszłości dla plantatorów, partnerów i innych środowisk przy zachowaniu najwyższej jakości produktów. Goście znajdą na niej również zdjęcia dokumentujące działania Starbucks związane z ochroną środowiska i przestrzeganiem zasad etycznego handlu. Aranżacja i wystrój kawiarni doskonale korespondują z architektonicznym stylem Galerii Krakowskiej.

Krakowska kawiarnia Starbucks ma około 124 m2 powierzchni. Została wyposażona w 33 miejsca siedzące zlokalizowane wewnątrz kawiarni. Znajdują się tam dwu- i trzyosobowe stoliki oraz wygodne fotele i drewniane krzesła. Lokal posiada aż trzy wejścia: jedno od strony ruchomych schodów, jedno od strony strefy gastronomicznej oraz jedno od strony wewnętrznego ciągu komunikacyjnego. Kawiarnia będzie czynnaw godzinach 8:00 – 22:30 od poniedziałku do soboty oraz w godzinach 9:00 – 21:30 w niedzielę. Tak jak we wszystkich lokalizacjach Starbucks, goście krakowskiej kawiarni mają zapewniony bezpłatny dostęp do Internetu (Wi-Fi). Kawiarnia jest również dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oprócz niezrównanych kaw Starbucks pochodzących z trzech głównych regionów upraw: Ameryki Łacińskiej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki, a także napojów kawowych przygotowywanych na bazie espresso z certyfikatem Fairtrade, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy Cappuccino, goście mają szeroki wybór dań i przekąsek dostosowanych do potrzeb klientów w różnych porach dnia. W menu śniadaniowym, lunchowym i deserowym znajdą się dania na ciepło i na zimno, a także zestawy złożone z kawy i kuszącej przekąski.