Aktualności | 2010-09-21
Udane targi ENERGETAB 2010

Udane targi  ENERGETAB 2010

Powierzchnia tegorocznej imprezy, obejmująca tereny plenerowe, tradycyjne już namioty i nową wielofunkcyjną halę, w której znalazło się 90 stoisk, to ponad 3 ha.

Targom ENERGETAB patronowali: Minister Gospodarki, Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Prezes Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Prezydent miasta Bielsko-Biała. Partnerem generalnym targów była Grupa TAURON Polska Energia S.A.

Targom towarzyszyły liczne konferencje, seminaria i prezentacje wystawców. Wśród specjalistycznych konferencji dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja zorganizowana przez PGE Energia Odnawialna, PSE-Operator i Stowarzyszenie Odnawialnej Energii. Jej celem było dostarczenie słuchaczom rzetelnej informacji o szansach i uwarunkowaniach rozwoju źródeł energii odnawialnej w Polsce.

Spośród 58 wyrobów zgłoszonych do konkursu targowego na najbardziej wyróżniający się produkt, komisja konkursowa wyróżniła 20. Puchar Ministra Gospodarki za hełm „Secra” otrzymał HUBIX mgr inż. Jerzy Nowikow. Z pełną listą wyróżnionych produktów można zapoznać się na stronie www.energetab.pl.