Zbliżają się największe targi branży fashion w Polsce - Targi Mody Poznań. Prócz licznych kontraktacji, wydarzeniu towarzyszyć będą także dodatkowe atrakcje, takie jak warsztaty i spotkania z ekspertami w dziedzinie mody. Jeśli chcecie dowiedzieć się, w jaki sposób najlepiej promować swoją markę w Niemczech, warto wziąć udział w seminarium Anny Bombały z Moda Consulting.

Wykład odbędzie się 27 i 28 sierpnia o godz. 15:00 na stoisku nr 7 w Poznań Congress Center na poziomie 1.

Swoje seminarium, autorka opisuje poniżej:

Handel w Niemczech

Warto popatrzeć na mapę Europy, aby po pierwsze, uświadomić sobie nasze położenie, po drugie - by zobaczyć Polskę we właściwych proporcjach w stosunku do całego kontynentu. W szerszym kontekście, warto popatrzeć na mapę Europy w XIX wieku i I. połowie XX w.

Jeszcze ciekawsza jest niewątpliwie mapa Europy za czasów Hanzy. To wtedy powstawały pierwsze kontakty handlowe, a Hanza organizowała życie i stymulowała rozwój społeczeństw w tej części świata.

W Polsce nie przebił się jeszcze do świadomości fakt, że handel pełni w państwie podobną rolę, jak krwiobieg w organizmie. Poziom rozwoju handlu to poziom rozwoju społeczeństwa.

Dlaczego Niemcy?

Polska sąsiaduje z Niemcami od wieków, na dobre i na złe. Współpracowaliśmy z tym krajem i walczyliśmy. Pracowaliśmy razem i razem budowaliśmy, czasem też niszczyliśmy. Oba kraje wyrosły z kultury rzymskiej i greckiej. Nasi kupcy współpracowali ze sobą w ramach Hanzy. Wymiana handlowa odbywała się zawsze, to ponad 1000 lat tradycji. Jeśli więc mamy z kimś się porównywać, to właśnie z Niemcami. Wielu Polaków z tęsknotą patrzy na Stany Zjednoczone i tam chce szukać partnerów. Tylko gdzie… w Nowym Jorku, czy w miasteczkach Texasu? Wśród potomków Irlandczyków, czy Włochów? A może wśród Afroamerykanów? Trudne pytania. Niemcy są natomiast tuż za rogiem: godzinę jazdy samochodem, bez wizy.

Niemiecka kultura biznesu

Z naszymi sąsiadami zza Odry współpraca kwitnie na wielu poziomach. Ceny w euro można zauważyć zarówno na targowiskach przy granicy oraz w salonach piękności, mimo że znajdują się one jeszcze na polskiej ziemi.

Budowanie relacji biznesowych, które potrzebują czasu i wzajemnego zaufania to dość trudne i pracochłonne zadanie, wymagające przede wszystkim. zrozumienia sposobu myślenia i działania drugiej strony, a przede wszystkim znajomości języka i używanych pojęć w danej branży.

Polacy intensywnie uczą się obecnie języka angielskiego, zapominając jednak o tym, że o interesach w Niemczech rozmawia się po niemiecku. Duże i małe korporacje działają na zupełnie innych zasadach. Wzajemne zrozumienie i możliwość rozmowy w języku partnera otwiera wiele drzwi i nowych możliwości.

Rynek mody w Niemczech jest ogromny. Swój udział w sprzedaży chcą mieć przedsiębiorcy z całego świata, jednak wygra tylko ten, który szybciej i lepiej pozna jego specyfikę i znajdzie odpowiednią grupę docelową.

Co jest przy tym najważniejsze? Jak poruszać się po niemieckim rynku? To pytania, na które polski przedsiębiorca musi znaleźć odpowiedź.

Sezon czy system?

Niemiecki rynek mody działa od wielu lat zgodnie z utartym schematem zależnym od sezonów i dlatego pewne terminy są nie do przeskoczenia. W związku z dużą ekspansją zagranicznych firm odzieżowych i odchodzeniem od Chin, jako głównego dostawcy, powstaje wiele nowych możliwości, także dla polskich przedsiębiorstw.

Ta tendencja będzie się jeszcze pogłębiać i można to wykorzystać. Jak? Kiedy? Gdzie? O tym porozmawiamy podczas seminarium przeznaczonym przede wszystkim dla polskich producentów.

Dlaczego nie ma mody na polską modę? Dlaczego to pojęcie tak rzadko występuje w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych?

Dlaczego Polacy niechętnie robią coś razem? W pojedynkę trudniej jest cokolwiek osiągnąć, nie wspominając już o gwarancji sukcesu. Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Rekomenduj znajomym
 • gplus
 • pinterest

INNE AKTUALNOŚCI

 1. Jak podbić niemiecki rynek?
  2019-08-06

  Zbliżają się największe targi branży fashion w Polsce - Targi Mody Poznań. Prócz licznych kontraktacji, wydarzeniu towarzyszyć będą także dodatkowe atrakcje, takie jak warszt[...]

 2. Wkrótce kolejne Targi Mody Poznań
  2019-07-17

  Już tylko ponad miesiąc do jesiennej edycji Targów Mody Poznań. Odbywające się dwa razy w roku największe święto mody w Polsce, to doskonała okazja dla osób z branży mody do zapoznania s[...]

 3. XXII edycja Hydroprezentacji zakończona sukcesem!
  2019-03-19

  To były 3 dni pełne wykładów, prelekcji i wymiany doświadczeń, a wszystko pod przewodnim tematem "Bezpieczeństwo i Współpraca". W piątek 15 marca w Krynicy Zdroju zakończyła [...]

 4. Hydroprezentacje - cała branża w jednym miejscu
  2019-03-13

  Już w najbliższą środę, 13 marca, w Krynicy Zdrój rozpocznie się XXII edycja konferencji Hydroprezentacje. To jedno z najstarszych i najbardziej cenionych wydarzeń wodociągowych w Polsce. Sympozjum ad[...]

 5. Papiernictwo w stuleciu niepodległości
  2018-07-26

  Wpisując się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Stowarzyszenie Papierników Polskich organizuje seminarium pod hasłem "Papiernictwo w stuleciu niepodległości".

  Spotk[...]

 6. INNOFORM 2018
  2018-04-19

  Rekordowa liczba Wystawców z całego świata, niemal o połowę większa w stosunku do ubiegłego roku powierzchnia ekspozycyjna, branżowe konferencje z imponującym zakresem meryto[...]

 7. Otwarcie Centralnego Archiwum i Biblioteki SEP
  2018-01-13

  Przygotowując się do obchodów 100-lecia powstania Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP), które odbędą się w 2019 r., w siedzibie Stowarzyszenia w Warszawie, 11 stycznia 2018 r. uroczy[...]

 8. Wody Polskie - razem dla przyszłości naszych wód
  2017-12-21

  Początek roku 2018 r. będzie rozpoczęciem nowego rozdziału w historii gospodarki wodnej w Polsce. 1 stycznia powstanie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które jako państwowa oso[...]

 9. Seminarium PPPS 2018 po raz pierwszy w Polsce
  2017-11-27

  23-27 września 2018 r. Łódź będzie gościć przedstawicieli papiernictwa z całego świata na naukowym seminarium na temat Postępu w Fizyce Papieru (PPPS 2018). Spotkanie odbędzie się w MCK PŁ. Współorgan[...]

 10. Paperworld 2018
  2017-11-24

  Kolejna edycja międzynarodowych targów materiałów piśmiennych, wyposażenia biur i przyrządów do pisania Paperworld odbędzie się tradycyjnie we Frankfurcie nad Menem, w dniach 27-30 stycz[...]