19 marca br. Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Technicznej na podstawie oceny prac zawodów okręgowych, które przeprowadzono w styczniu br., dokonał kwalifikacji uczestników zawodów III stopnia (finałów ogólnopolskich) XXXVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Do zawodów tych zakwalifikowano 61 zawodników, 34 w grupie mechaniczno-budowlanej, 27 w grupie elektryczno-elektronicznej.

Wśród uczestników będą także dwie uczennice: Dominika Alfs z I LO w olkuszu Aleksandra Palecka z I LO w Białymstoku

Zawody finałowe odbędą się 20 - 22 kwietnia br. w Ostrowcu Świętokrzyskim

38 edycja OWT rozgrywana jest w roku szkolnym 2011/2012. Jesienią ubr. do zawodów I stopnia (szkolnych) przystąpiło 8 872 uczniów z 477 szkół Olimpiada organizowana jest dla uczniów maturalnych szkół ponadgimnazjalnych wszystkich typów, także licealnych. Poniżej lista kandydatów

 

Uczestnicy  zakwalifikowani  do  zawodów  III  stopnia

XXXVIII  OLIMPIADY  WIEDZY  TECHNICZNEJ

Ostrowiec Świętokrzyski, 20 - 22 kwietnia 2012 r.

 

grupa mechaniczno-budowlana

 

Lp.

Okręg

Nazwisko  i  Imię

S  Z  K  O  Ł  A

 

 

1.           

dolnośląski

Paweł HOLEWA

II LO w Wałbrzychu

 

 

2.           

kujawsko-pom.

Mateusz ZIELIŃSKI

ZS UMK w Toruniu

 

 

3.           

kujawsko-pom.

Artur BŁASZCZYK

I LO we Włocławku

 

 

4.           

kujawsko-pom.

Adam DESKIEWICZ

I LO we Włocławku

 

 

5.           

kujawsko-pom.

Marcin FRANKOWSKI

I LO we Włocławku

 

 

6.           

kujawsko-pom.

Mateusz GAŃCZAK

I LO we Włocławku

 

 

7.           

kujawsko-pom.

Igor KOBUS

I LO we Włocławku

 

 

8.           

kujawsko-pom.

Piotr KONIECZNY

I LO we Włocławku

 

 

9.           

kujawsko-pom.

Krzysztof LORENC

I LO we Włocławku

 

 

10.        

kujawsko-pom.

Arkadiusz ŁUKASIAK

I LO we Włocławku

 

 

11.        

kujawsko-pom.

Filip PERCZYŃSKI

I LO we Włocławku

 

 

12.        

kujawsko-pom.

Przemysław URBAŃSKI

I LO we Włocławku

 

 

13.        

kujawsko-pom.

Piotr WAWRZYNIAK

I LO we Włocławku

 

 

14.        

kujawsko-pom.

Przemysław WNUKOWSKI

I LO we Włocławku

 

 

15.        

kujawsko-pom.

Mateusz WOLF

I LO we Włocławku

 

 

16.        

kujawsko-pom.

Damian WÓJCIŃSKI

I LO we Włocławku

 

 

17.        

lubelski

Damian BUKOWSKI

I LO w Chełmie

 

 

18.        

lubelski

Ireneusz SZULC

I LO w Chełmie

 

 

19.        

łódzki

Paweł CZAPSKI

I LO w Łodzi

 

 

20.        

łódzki

Jerzy KNOPIK

I LO w Łodzi

 

 

21.        

łódzki

Adam KORCZAK

I LO w Łodzi

 

 

22.        

małopolski

Dominika ALFS

I LO w Olkuszu

 

 

23.        

mazowiecki

Przemysław BRZĘCZKOWSKI

XIV LO w Warszawie

 

 

24.        

mazowiecki

Michał KAZANIECKI

XIV LO w Warszawie

 

 

25.        

mazowiecki

Mateusz ZABORSKI

I LO w Piasecznie

 

 

26.        

podlaski

Miłosz BOGIĆ

I LO w Białymstoku

 

 

27.        

podlaski

Hubert MARKOWSKI

I LO w Białymstoku

 

 

28.        

podlaski

Sebastian OLĘDZKI

I LO w Białymstoku

 

 

29.        

podlaski

Aleksandra PALECKA

I LO w Białymstoku

 

 

30.        

podlaski

Szymon POPŁAWSKI

I LO w Białymstoku

 

 

31.        

śląski

Krystian ZYGMUNT

ZS Technicznych w Wodzisławiu Śl.

 

 

32.        

śląski

Dawid JARZĄBEK

ZS Technicznych w Wodzisławiu Śl.

 

 

33.        

śląski

Adam BARTECZKO

ZS Technicznych w Wodzisławiu Śl.

 

 

34.        

świętokrzyski

Dawid KUBICKI

I LO w Kielcach

 

 

 

 

 

 

Uczestnicy  zakwalifikowani  do  zawodów  III  stopnia

XXXVIII  OLIMPIADY  WIEDZY  TECHNICZNEJ

Ostrowiec Świętokrzyski, 20 - 22 kwietnia 2012 r.

 

 

grupa elektryczno-elektroniczna

 

Lp.

Okręg

Imię  i  Nazwisko

S  Z  K  O  Ł  A

 

 

1.    

kujawsko-pom.

Bartłomiej KOLA

ZS UMK w Toruniu

 

 

2.    

kujawsko-pom.

Karol KOSIŃSKI

ZS UMK w Toruniu

 

 

3.    

kujawsko-pom.

Michał MACIEJEWSKI

ZS Ponadgimnazjalnych w Chojnicach

 

 

4.    

kujawsko-pom.

Michał ŚWIĄTKOWSKI

ZS Elektronicznych w Bydgoszczy

 

 

5.    

lubelski

Kamil MYSZKA

ZS Elektronicznych w Lublinie

 

 

6.    

małopolski

Konrad ADASIEWICZ

ZS ME w Nowym Sączu

 

 

7.    

małopolski

Dawid SŁOTA

ZS Energetycznych w Krakowie

 

 

8.    

małopolski

Maciej JELEŃ

Zespół Szkół nr 1 w Gorlicach

 

 

9.    

małopolski

Grzegorz GAJOCH

V LO w Krakowie

 

 

10.   

małopolski

Tomasz JAŚKOWIEC

ZS Łączności w Krakowie

 

 

11.   

małopolski

Piotr NAWARA

ZS Łączności w Krakowie

 

 

12.   

małopolski

Marcin SOBAS

ZS Łączności w Krakowie

 

 

13.   

małopolski

Marcin ŚLADOWSKI

ZS Łączności w Krakowie

 

 

14.   

małopolski

Szymon JUDASZ

ZS Technicznych w Tarnowie

 

 

15.   

małopolski

Mateusz ZAPERT

ZS Mech.-Elektrycznych w Tarnowie

 

 

16.   

podlaski

Krzysztof MALEWICZ

ZS Elektrycznych w Białymstoku

 

 

17.   

pomorski

Karol DŁUŻEWSKI

ZS Łączności w Gdańsku

 

 

18.   

podkarpacki

Paweł PLEŚNIAK

ZS Elektr. i Ogólnokszt. w Przemyślu

 

 

19.   

podkarpacki

Tomasz SZUL

ZS Tech. i Ogólnokszt. w Jarosławiu

 

 

20.   

śląski

Bartosz JAGIEŁA

TZN w Częstochowie

 

 

21.   

śląski

Łukasz SITAREK

ZS Zawodowych w Lublińcu

 

 

22.   

śląski

Kamil SROKA

ZS Elektronicznych i Infor. w Sosnowcu

 

 

23.   

śląski

Tomasz ZDEBEL

ZS Tech. i Ogólnokszt. w Katowicach

 

 

24.   

śląski

Piotr MYSIAK

ZS E,E i Mech. w Bielsku-Białej

 

 

25.   

śląski

Damian SZULC

ZS Mech.-Elektrycznych w Rybniku

 

 

26.   

świętokrzyski

Piotr SALA

ZS nr 3 w Ostrowcu Św.

 

 

27.   

świętokrzyski

Grzegorz ŻEBROWSKI

ZS nr 3 w Ostrowcu Św.

 

 

 

Organizatorem Olimpiady jest NOT.
Patronem OWT jest Minister Gospodarki
Sponsorami XXXVIII OWT są:

- Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
- Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
- Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych

Partnerem medialnym OWT są:
„Przegląd Techniczny – Gazeta Inżynierska” oraz „Przegląd Mechaniczny”

Strona OWT - www.owt.edu.pl

Z poważaniem,

Janusz M. Kowalski
FSNT-NOT
z-ca kierownika KG OWT

Rekomenduj znajomym
  • gplus
  • pinterest

INNE AKTUALNOŚCI

  1. Jak podbić niemiecki rynek?
    2019-08-06

    Zbliżają się największe targi branży fashion w Polsce - Targi Mody Poznań. Prócz licznych kontraktacji, wydarzeniu towarzyszyć będą także dodatkowe atrakcje, takie jak warszt[...]

  2. Wkrótce kolejne Targi Mody Poznań
    2019-07-17

    Już tylko ponad miesiąc do jesiennej edycji Targów Mody Poznań. Odbywające się dwa razy w roku największe święto mody w Polsce, to doskonała okazja dla osób z branży mody do zapoznania s[...]

  3. XXII edycja Hydroprezentacji zakończona sukcesem!
    2019-03-19

    To były 3 dni pełne wykładów, prelekcji i wymiany doświadczeń, a wszystko pod przewodnim tematem "Bezpieczeństwo i Współpraca". W piątek 15 marca w Krynicy Zdroju zakończyła [...]

  4. Hydroprezentacje - cała branża w jednym miejscu
    2019-03-13

    Już w najbliższą środę, 13 marca, w Krynicy Zdrój rozpocznie się XXII edycja konferencji Hydroprezentacje. To jedno z najstarszych i najbardziej cenionych wydarzeń wodociągowych w Polsce. Sympozjum ad[...]

  5. Papiernictwo w stuleciu niepodległości
    2018-07-26

    Wpisując się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Stowarzyszenie Papierników Polskich organizuje seminarium pod hasłem "Papiernictwo w stuleciu niepodległości".

    Spotk[...]

  6. INNOFORM 2018
    2018-04-19

    Rekordowa liczba Wystawców z całego świata, niemal o połowę większa w stosunku do ubiegłego roku powierzchnia ekspozycyjna, branżowe konferencje z imponującym zakresem meryto[...]

  7. Otwarcie Centralnego Archiwum i Biblioteki SEP
    2018-01-13

    Przygotowując się do obchodów 100-lecia powstania Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP), które odbędą się w 2019 r., w siedzibie Stowarzyszenia w Warszawie, 11 stycznia 2018 r. uroczy[...]

  8. Wody Polskie - razem dla przyszłości naszych wód
    2017-12-21

    Początek roku 2018 r. będzie rozpoczęciem nowego rozdziału w historii gospodarki wodnej w Polsce. 1 stycznia powstanie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które jako państwowa oso[...]

  9. Seminarium PPPS 2018 po raz pierwszy w Polsce
    2017-11-27

    23-27 września 2018 r. Łódź będzie gościć przedstawicieli papiernictwa z całego świata na naukowym seminarium na temat Postępu w Fizyce Papieru (PPPS 2018). Spotkanie odbędzie się w MCK PŁ. Współorgan[...]

  10. Paperworld 2018
    2017-11-24

    Kolejna edycja międzynarodowych targów materiałów piśmiennych, wyposażenia biur i przyrządów do pisania Paperworld odbędzie się tradycyjnie we Frankfurcie nad Menem, w dniach 27-30 stycz[...]