W dniu 12 sierpnia odbyło się na terenie Targów Kielce uroczyste otwarcie najnowocześniejszej w Polsce hali wystawienniczej. Powierzchnia hali wraz z antresolą wynosi 6700 m2, a wysokość 16,5 m. Pawilon, o futurystycznym kształcie, przeznaczony jest nie tylko na organizację targów i wystaw, ale także koncertów, wydarzeń kulturalno- artystycznych i kongresów. Pawilon wyposażony jest w nowoczesny system przeciwpożarowy i system monitorowania zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu wchodzący w zakres BMS (Building Management System). Konstrukcję stalową zabezpieczono ogniochronną farbą pęczniejącą Flame-Stal. Koszt budowy hali wyniósł 35 mln zł.

Na uroczystość otwarcia Kielecki Teatr Tańca przygotował widowisko taneczno-muzyczne Chopin4, w którym wystąpili tancerze z Teatru w Kielcach, Ballet Noir New York City, Ballet Arizona, Bayerisches Staatsballet Monachium i z Polskiego Baletu Narodowego oraz Urszula Dudziak & Super Band, Aga Zaryan i Chór Voice Factory.

Wybudowanie nowego pawilonu jest częścią projektu rozbudowy infrastruktury ośrodka Targi Kielce – „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo-Kongresowego” w ramach Działania III.2 Infrastruktura turystyki kongresowej i targowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, na łączną kwotę ok. 170 mln zł. Kolejną inwestycją realizowaną w ramach projektu jest druga hala – unowocześniona rekonstrukcja hali po pożarze w ubiegłym roku.

Rekomenduj znajomym
  • gplus
  • pinterest