Miesięcznik ISSN 0137-3676 - rok powstania: 1969
Czasopismo Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych (PZiTS)
System grzewczo-wentylacyjnyz podłogowym rozdziałem powietrza. Część II -Wyniki
Część II. Wyniki symulacji komputerowej MIROSŁAW ZUKOWSKI W drugiej części artykułu omówiono modelowanie zjawisk transportu ciepła i masy, w typowym pokoju wyposażonym w układ podłogowego transportu p
[...]
Na tle obecnej krajowej struktury energetycznej oraz współczesnych światowych tendencji w zakresie produkcji energii, analizowano i określono najbardziej właściwe kierunki rozwoju oraz wykorzystania s więcej »
W dniach 9-11 kwietnia 2005 r. w pawilonach wystawienniczych Targów Kielce odbyła się dwunasta edycja Targów Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz DOM 2005. Patronat honorowy spra więcej »
Zastanawiając się nad tematem do wakacyjnego numeru COW, szukałem go wśród, tzw. lżejszych tematów, np. jak się opalać, aby się nie przypiec. Oczywiście taki temat nie bardzo nadaje się do COW, chocia więcej »
Jednym z najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas targów "Hannover Fair 2005" było Forum Inżynierów Europejskich zorganizowane przez FEANI we współpracy z Deutsche Messe AG. Forum odbywał więcej »
Referat wygłoszony na konferencji naukowo-technicznej "Nowa technika w oddymianiu obiektów budowlanych", styczeń 2005 r. OCHRONA przeciwpożarowa stanowi jedną z najistotniejszych cech funkcjonalnych w więcej »
PN-EN ISO 10211-1: 2005 Mostki cieplne w budynkach - Obliczanie strumienia cieplnego i temperatury powierzchni - Część 1: Metody ogólne. Norma jest tłumaczeniem normy międzynarodowej EN ISO 10211-1 :1 więcej »
3. Preferowana liczba kryteriów w optymalizacji osiedli energooszczędnych W celu ułatwienia decyzji dotyczącej wyboru liczby kryteriów opracowany został system doradczy doboru liczby kryteriów optymal więcej »
Ochrona cieplna i charakterystyka energetyczna budynku - Leszek Laskowski. Wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa 2005 r. stron 173, cena zł 15,- Na podstawie nabytej wiedzy o więcej »
Omówiono niedociągnięcia normy PN-92/B-1706 dotyczące instalacji ciepłej wody. Podano wartości orientacyjne współczynników przepływu Kvs i współczynniki oporów miejscowych Ldw, jak również nomogram je więcej »
Przedstawiono główne problemy wynikające ze stosowania w poszczególnych krajach różnych zasad ustalania cen ciepła i zróżnicowanej roli organów regulacyjnych, a także wprowadzonych w tych krajach spos więcej »
Na posiedzeniu konsultacyjnym Zarządu Głównego FSNT-NOT z prezesami stowarzyszeń naukowo-technicznych, które odbyło się 24 maja br., przyjęto stanowisko Naczelnej Organizacji Technicznej do projektu N więcej »
Przedstawiono dane dotyczące struktury produkcji ciepła, źródeł wytwarzania ciepła, sprawności i przesyłu oraz struktury wiekowej i wykorzystywanych paliw w ciepłownictwie w Polsce. Podano również inf więcej »
W dniach 15 +19.03.2005 r. odbyły się kolejne targi ISH. Niektórzy uważają, że targi w Mediolanie są jeszcze większe, ale jest to mało istotne, bo ani na jednych ani na drugich nikt nie jest w stanie więcej »
DO RADOMIA zostałem zaproszony przez Prezydium Rady Narodowej z Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Cieplnej, którego byłem jednym z organizatorów. Wrocławskie Przedsiębiorstwo organizowałem na więcej »
trawienia, krążenia, choroby kobiece oraz osteoporoze. Do podstawowych zabiegów zalicza się kąpiele mineralne, kwasowęglowe, igliwiowe, natryski, inhalacje, zawijania borowinowe, światłolecznictwo, kr więcej »
Zarząd Główny Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych wraz z Krajową Radą Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa uprzejmie informują, że w dniach 20 i 21 października 2005 roku w Warszaw więcej »
3. Przykładowe wyniki symulacji analizy wpływu zysków ciepła na bilanse pomieszczeń Uwzględniając opracowane profile czasowe występowania zysków ciepła pochodzących od źródeł wewnętrznych w budynkach więcej »
l marca 2005 roku w Gdańsku, po krótkiej chorobie zmarł mgr inż. Władysław Korczak, wpisany na trwałe w polskie i wybrzeżowe środowisko inżynierskie. Urodził się 19 lutego 1929 roku w Lublinie, gdzie więcej »
Wykonano analizę wpływu rozwiązania instalacji wody lodowej, rodzaju i jakości nośnika zimna oraz sposobu regulacji jej elementów na niezawodność i bezpieczeństwo eksploatacji, a także na zużycie ener więcej »
Omówiono wymagania dotyczące badań, efektywności energetycznej i oznakowania grzewczych kotłów opalanych gazem i olejem. Wymagania te wynikająz decyzji i dyrektyw Unii Europejskiej oraz rozporządzeń o więcej »